na sygnale

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ9 kwietnia 2018 | 08:59 komentarzy 2

Do brutalnego ataku na 14-latku doszło w Szkole Podstawowej w Piekarach (gmina Mszczonów)

Do zdarzenia doszło przed świętami, 23 marca w Szkole Podstawowej w Piekarach. Chłopiec został brutalnie potraktowany przez rówieśnika podczas zajęć szkolnych. Dyrekcja szkoły problemu nie widzi. Pytana o sytuację dyrektor komentuje: – To były zabawy nastolatków, Kamilowi nic się nie stało. Trzy dni w szpitalu to jeszcze nie koniec świata.

Do tragicznych wydarzeń doszło po dzwonku na lekcję, w męskiej ubikacji, podczas przebierania się w stroje gimnastyczne. Chłopiec próbował o sprawie powiedzieć nauczycielowi, usłyszał: – Nie zawracaj teraz głowy.

Informację o zdarzeniu potwierdza policja. Agnieszka Ciereszko, rzecznik komendanta policji w Żyrardowie informuje: – 24 marca do Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie zgłosiła się kobieta, która zawiadomiła o znęcaniu się fizycznym i psychicznym oraz uszkodzeniu ciała swojego 14-letniego podopiecznego przez innego nieletniego. Do zdarzeń miało dochodzić w jednej ze szkół na terenie gminy Mszczonów. Po wykonaniu niezbędnych czynności sprawa została przekazana do Sądu Rejonowego w Żyrardowie (III Wydział Rodzinny i Nieletnich).

– Prowadzone jest postępowanie w tej sprawie, czekamy na wyjaśnienia. Rodzina ma pomoc psychologa, pedagoga i prawnika. Myślimy wyłącznie o dobru dziecka. Jak będzie potrzeba specjalistycznej pomocy jesteśmy do dyspozycji, rodzina może wybrać psychologa i terapię, za którą my zapłacimy. Cały czas jesteśmy w kontakcie, na bieżąco wspiera rodzinę koordynator. Powiadomiliśmy o całej sprawie służby, między innymi mszczonowski ratusz – mówi Agnieszka Karwat, p.o. dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Żyrardowie.

Rzecznik Prasowy Sądu Okręgowego w Płocku, sędzia Iwona Wiśniewska-Bartoszewska potwierdza, że do sądu przekazana została sprawa dotycząca uszkodzenia ciała małoletniego Kamila.
Miejscowa prokuratura wszczęła postępowanie pod kątem nie udzielenia dziecku pomocy. Kontrole w szkole zapowiedziało mazowieckie kuratorium.
Anna Wójcik-Brzezińska, Justyna Napierała

Więcej o całej sprawie w czwartkowym wydaniu „Głosu Żyrardowa i Okolicy” oraz "Głosu Skierniewic i Okolicy" 12 kwietnia, e-wydanie dostępne TUTAJ

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

2Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~narodowcy 2 8 miesięcy temu

  Podobno poszkodowany wcześniej dokuczał temu, który to zrobił.

  Edytowany: 7 miesięcy temu

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~mm 1 11 miesięcy temu

  MASAKRA :/

  Edytowany: 11 miesięcy temu

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.1344 sekundy