na sygnale

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ13 kwietnia 2018 | 13:33 komentarzy 4

Strażnicy miejscy tego nie widzą?

– Na ul. Bohaterów Warszawy strażnicy miejscy nękają mieszkańców mandatami za parkowanie przed swoimi domami. Tymczasem kawałek dalej przed dworcem cały dzień parkuje lexus i jaguar. A przecież w rejonie placu Piłsudskiego auta można zostawiać tylko na 30 minut. Skąd ta nierówność w traktowaniu? – pyta mieszkaniec Żyrardowa.

Sprawdziliśmy. Wspomniane auta bez trudno znaleźliśmy przed dworcem. Na zdjęciu uchwyciliśmy lexusa oraz zegar dworcowy. Pierwsze zdjęcie zrobione po godz. 12, kolejne ponad dwie godziny później. Przypadek chyba sprawił, że w międzyczasie obok lexusa stanęło drugie wspomniane auto.

– Podejrzewam, że inni kierowcy też zostawiają tutaj auta na dłużej, tylko te luksusowe są po prostu charakterystyczne. Widzę je rano, gdy jadę do pracy, a kiedy wracam, też często tam stoją. Oczywiście cały czas w tym samym miejscu. Interweniowałem w straży miejskiej w tej sprawie, ale jestem zbywany – przekonuje nasz rozmówca.

Jego zdaniem bez trudu można udowodnić, że kierowcy parkują dłużej, niż  pozwalają przepisy. Nad placem umieszczoną jest przecież kamera miejskiego monitoringu. Tłumaczenie straży miejskiej jest… zaskakujące.

– W celu wyegzekwowania stosowania się do przepisów ruchu drogowego w rejonie pl. Piłsudskiego oraz ul. P.O.W. w zakresie parkowania do 30 minut, konieczne jest naoczne stwierdzenie naruszenia tych przepisów, co wiąże się z fizycznym pobytem funkcjonariuszy Straży Miejskiej w tym rejonie przez co najmniej 30 minut. Oczywiście cyklicznie podejmujemy tam interwencje, o czym świadczą nakładane sankcje w postaci mandatów karnych, czy też pouczeń, jednak w pewnej mierze uzależnione to jest od ilości oraz pilności realizacji innych zgłoszeń – przekonuje Zbigniew Biegański, zastępca komendanta Straży Miejskiej w Żyrardowie.

Zapewnia, że strażnicy w tych czynnościach wspierają się rejestrem z kamer.

– Z uwagi jednak na specyfikę miejsca, które jest jednym z głównych ciągów komunikacyjnych oraz bliskość dworca PKP, nasze działania skupione są w szczególności na zapewnieniu bezpieczeństwa licznej rzeszy mieszkańców korzystających z transportu kolejowego – mówi zastępca komendanta.
Tekst i fot. Włodzimierz Szczepański

Więcej na ten temat w aktualnym wydaniu (12.04) "Głosu Żyrardowa i Okolicy"

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

4Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~ala 4 8 miesięcy temu

  Żyrardów jest miastem , gdzie zaparkowanie graniczy z cudem, na Bohaterów kiedyś mieszkańcy nieustannie wzywali Straż Miejsą , bo tam zaparkował jakiś zdesperowany kierowca , teraz sytuacji podobnych doświadczają na własnej skórze.

  Edytowany: 7 miesięcy temu

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~MiaXia 3 10 miesięcy temu

  Nic mi nie zrobią, co 29 minut wyjeżdżam i wjeżdżam na to samo miejsce.

  Edytowany: 9 miesięcy temu

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Arkadiusz Z. 2 10 miesięcy temu

  Ciekawe swoja drogą kto jest właścicielem tych samochodów, które nagminnie łamią zakaz parkowania powyżej 30 minut? Ciekawe swoją droga dlaczego Straży miejskiej nie zależy na tym by akurat tym autom wystawić mandaty... ciekawe swoją droga kiedy straż miejską odwiedzi jakiś audyt z kontroli wewnętrznej... Może kontrola w Straży znajdzie jakieś powiązania? ale ja niczego oczywiście nie sugeruję i oczywiście nigdzie nie zgłaszam zaistniałego stanu rzeczy :-)

  Edytowany: 9 miesięcy temu

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~XXX 1 11 miesięcy temu

  JEST WIELE ULIC GDZIE MOŻNA ZAPARKOWAĆ TYLKO NA 30 MIN. MA PRZYKŁAD NA D TUNELEM ALE KIEDY ZGŁASZALIŚMY PROBLEM TO USŁYSZELIŚMY ŻE MAMYT ZDJĘCIA ROBIĆ I PRZEKAZYWAĆ A POTEM NAWET ZEZNAWAĆ , KURCZE JAK SIE SPYTAŁEM CZY PO WYPŁATE MAM DO KOMENDANTA STRAŻY MIEJSKIEJ PRZYJŚĆ TO JUŻ NIE BYŁO ODPOWIEDZI

  Edytowany: 10 miesięcy temu

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.1071 sekundy