wydarzenia

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ13 kwietnia 2018 | 14:00

Listonosz Jarosław Kowalski oprócz poczty niesie także pomoc

Uratował życie starszej kobiecie, przyszedł na pomoc noworodkowi, listonosz z sercem to Jarosław Kowalski z Bartnik. To on był pierwszą osobą, która zareagowała w Studzieńcu, kiedy trzymiesięczny chłopiec potrzebował pomocy, bo zawiodła wtedy pijana babcia.

Listonosz akurat rozwoził pocztę, zapukał do drzwi. Nim jednak trafił do rodziny, przed posesją zauważył pijanego bełkoczącego człowieka, jak mówi ów mężczyzna był pijany w dym z częścią twarzy w błocie, za nim leżał jego rower i prosił listonosza o podwózkę do Puszczy.
Później było już tylko gorzej, kiedy wszedł do mieszkania, otworzył pierwsze drzwi, za kolejnymi wyłoniła się babcia w stanie upojenia.
– Bełkotała i gibała się na wszystkie strony – mówi pan Jarosław

Usłyszał jeszcze okropny płacz dziecka, jest bardzo wrażliwy, sam ma dwie małe córeczki. Nie mógł przejść obok tego obojętnie. Płacz był dramatyczny a nagie dziecko leżało w pokoju na wersalce. Listonosz wiedział, że tak tego nie zostawi. Od razu zadzwonił do pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Pracownica GOPS-u od razu podjęła temat, powiedziała: – Słuchaj ta matka jest u nas w kolejce, stoi w GOPS -ie. Dobrze ,że zadzwoniłeś, jedziemy do Studzieńca – zapewniła.
jn

Cały artykuł o listonoszu z gminy Puszcza Mariańska w wydaniu "Głosu Żyrardowa i Okolicy" z dn. 12 kwietnia

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.1327 sekundy