Piłkarska wiosna na boiskach w powiecie żyrardowskim zbliża się wielkimi krokami. (fot. Adam Michalski)

Czwartoligowa Mszczonowianka pokonała 3:2 występującą w okręgówce Akademię Piłkarską Żyrardów w meczu kontrolnym rozegranym w sobotę (23.02) w Grójcu.

W sobotę (23.02) kolejny mecz w ramach przygotowań do rundy wiosennej sezonu 2018/2019 rozegrała Mszczonowianka Mszczonów. Rywalem była ekipa Akademii Piłkarskiej Żyrardów. Oba zespoły są w trakcie ciężkich, fizycznych treningów, a piłkarzom jeszcze brakuje świeżości.

Gospodarze wygrali 3:2, a spotkanie rozegrano w Grójcu.

− Pierwsza połowa układała się dokładnie po naszej myśli. Graliśmy według założeń, utrzymywaliśmy się przy piłce, tworzyliśmy wiele składnych akcji − podkreślają w Mszczonowie.

Bramki dla gospodarzy zdobyli Mateusz Gliński i Kamil Jadacki, goście, po błędzie mszczonowian uzyskali kontaktowe trafienie. Przed przerwą na 3:1 podwyższył Mateusz Gruszczyński.

W drugiej połowie Mszczonowianka zagrała w innym ustawieniu, a na boisku pojawiło się trzech zawodników testowanych.

Goście zdobyli drugą bramkę, a mecz zakończył się wynikiem 3:2. Bramki dla Akademii zdobyli Łukasz Pakos oraz Przemysław Jakóbiak.

− Gra ofensywna wygląda to znacznie lepiej, robimy duże postępy, zespół preferuje styl gry oparty na przejęciu inicjatywy i utrzymywaniu się przy piłce. Widać to na boisku − dodają w Mszczonowie.

Z lekkimi urazami zmagają się: Piotr Cudny, Piotr Wójcik i Cezary Majchrzak.

− Za nami pożyteczny sprawdzian z dobrym i wymagającym przeciwnikiem. Nadal jesteśmy w fazie bardzo intensywnego przygotowania. Ciężka praca daje efekty − podkreślają w Żyrardowie

Dla Akademii Piłkarskiej z Żyrardowa było to już piąte spotkanie kontrolne. Przed startem ligi zespół Pawła Jakóbiaka zagra jeszcze z KS Piaseczno i Hutnika Warszawa.

Pierwsze mecze w lidze okręgowej zaplanowane są na weekend 23-24 marca. W ten sam weekend ruszą rozgrywki w IV lidze.