Sport

Koszykówka

wydrukuj podstronę do DRUKUJ31 stycznia 2020 | 09:00 komentarzy 2

Zespół seniorów UKS Trójka wyrasta na głównego faworyta do zdobycia tytułu mistrzowskiego w III lidze basketu na Mazowszu. (fot. UKS Trójka)

Bardzo udanie drugi etap rozgrywek w III lidze rozpoczęli koszykarze UKS Trójka. Zespół Piotra Sochackiego pokonał w Nadarzynie GLKS i jest samodzielnym liderem oraz głównym faworytem do tytułu mistrzowskiego.

Od początku spotkania koszykarze z Żyrardowa postawili trudne warunki rywalowi, dając sygnał, że w tym meczu interesuje ich tylko i wyłącznie wygrana.

Pierwsza, kwarta to zdecydowana przewaga fizyczna Trójki i dominacja na deskach po obu stronach boiska, co najlepiej potwierdza wynik kwarty 26:13. Podobny przebieg miały kolejne odsłony spotkania. Goście przestój mieli w trzeciej kwarcie, kiedy już 20. punktowa przewaga stopniała do 10 oczek. Jednak szybko wszystko wróciło do normy i mecz zakończył się wynikiem 91:65, a 13 wygrana z rzędu stała się faktem.

− To był dla nas bardzo ważny mecz i to z naprawdę trudnym przeciwnikiem, dla którego czuliśmy respekt chociażby dlatego, że na turnieju przed sezonem przegraliśmy różnicą 2 punktów − mówi Piotr Sochacki trener seniorów UKS Trójka. − Założyliśmy sobie przed meczem, że kluczem do wygranej będzie przewaga fizyczna naszego zespołu i z tego założenia bardzo dobrze się wywiązaliśmy. Oczywiście zwycięstwo bardzo cieszy, a na uwagę zasługuje także fakt przyjazdu do Nadarzyna grupy ok. 30 osób naszych kibiców, od których mieliśmy ogromne wsparcie od pierwszych minut tego meczu. Ich przyjazd na ten mecz świadczy o tym, że coś fajnego powstało wokół tej drużyny. Bardzo za to wsparcie i zaufanie jakie dostaliśmy, dziękujemy − zauważa trener.

Punkty dla UKS Trójka zdobyli: Mariusz Łapiński 21, Tomasz Gałan 15, Damian Orębski 13, Filip Firlej 11, Marcin Uliczka 11, Marcin Wieczorkowski 7, Bartosz Karasiński 6, Patryk Repiński 3, Michał Nesterowicz 2, Sebastian Parol 2, Mariusz Wójcik, Łukasz Odolczyk.

W najbliższą sobotę (1.02, godz.17.00) przed kibicami z Żyrardowa mecz na szczycie. Do Żyrardowa przyjeżdża zwycięzca grupy B − WMSS Isetia Warszawa.