wydarzenia

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ18 kwietnia 2018 | 11:14

Kolejna deklaracja rządu w sprawie naszego regionu. Ucieszy? Wypadki, przestoje, spowolnienia ruchu… to na odcinku A2 między Łodzią a Warszawą standard

Trasa A2 do poszerzenia przed wybudowaniem lotniska w Baranowie – zapowiedział wiceminister Marek Chodkiewicz. Wierzyć w deklarację? Padła jeszcze przed festiwalem ostatnich obietnic PiS, a o konieczności poszerzenia trasy mówi się od lat. Budowa kolejnego pasa na A2 to sprawa, która dotknie nas wszystkich.

O konieczności poszerzenia A2, czyli głównej drogi ze wschodu na zachód Polski, mówi się praktycznie od momentu gdy tą pojechały pierwsze samochody. Odcinek od Strykowa pod Łodzią do węzła Konotopa pod Warszawą jest przeciążony.

Nic dziwnego według badań Generalnego Pomiaru Ruchu przeprowadzonych jeszcze w 2015 roku dzienny ruch aut od węzła Łowicz – do węzła Skierniewice wynosił 38 726. Bliżej nas, czyli od węzła Skierniewice do węzła Wiskitki to już 40 829. Dalej na wschód po przecięciu drogi tzw. 50-tki dochodzi kolejne 5 tysięcy aut. Natomiast przez węzeł Konotopa przyjeżdżało ponad 75 tys. aut dziennie. Te badania są już nieaktualne.

Z zapytaniem o poszerzenie A2 wystąpił poseł Stanisław Tyszka z Kukiz 15. Odpowiedział mu wiceminister infrastruktury, Marek Chodkiewicz.
– Od odcinka autostrady A2 pozostającego w zarządzie GDDKiA, łączny szacunkowy koszt poszerzenia autostrady A2 o dodatkowe pasy ruchu na odcinku od węzła Łódź Północ (bez węzła) do węzła Konotopa (bez węzła) przewidywany jest na poziomie około 0,5 mld zł. Koszty te obejmują zarówno przygotowanie, jak i realizację inwestycji – czytamy w odpowiedzi dla posła.

Chodkiewicz dodał, że poszerzenie odcinka autostrady A2 pozostającego w zarządzie GDDKiA, uzależnione jest od dostępności środków – „w ramach limitów budżetowych w kolejnych latach zgodnie z harmonogramem rzeczowo-finansowym zadania”.
Włodzimierz Szczepański

Więcej na ten temat w najnowszym wydaniu "Głosu" w czwartek, 19 kwietnia, e-wydanie dostępne TUTAJ

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.1255 sekundy