Walczą z NFZ-em i lekarzami o jedyną szansę na sprawność dla córeczki

W piątym miesiącu ciąży rodzice uratowali jej życie. Teraz walczą o sprawność Igi. Dziewczynka ma jedną szansę na to u dr Drora Paleya na Florydzie. Dzieli ją od niej kwota 2 milionów złotych. Mają nadzieję, że pomoże im w tym program Sprawa dla reportera Elżbiety Jaworowicz.

Iga Hodun, która właśnie skończyła 4 lata, i nadal kiedy dmucha świeczki na torcie, wypowiada marzenie o dwóch długich nóżkach i spacerze z rodzicami za rączki. Nic dziwnego, że historia poruszyła Elżbietę Jaworowicz.

Plan postawienia Igi Hodun na nogi przedstawił jedynie dr Dror Paley z Florydy. Koszt operacji wyliczono na około 2 miliony złotych.

Teoretycznie Iga powinna otrzymać finansowanie z NFZ-tu, bo takiego leczenia jak u dr Paleya nikt w Polsce nie był w stanie zaproponować. Fundusz odmówił finansowania (...). Rodzice Igi Hodun wnieśli sprawę do sądu przeciwko decyzji NFZ-tu, wygrali w dwóch instancjach, ale NFZ ponownie odwołał się od wyroku. Ostateczne rozstrzygnięcie będzie znane w czerwcu. Niestety, nawet jeśli rodzice wygrają, nie oznacza to pieniędzy na leczenie. Korzystny wyrok sprawi jedynie, że NFZ ponownie zajmie się sprawą, i znów będzie mógł odmówić, jeśli poda inne uzasadnienie.

Rodzice próbowali zbierać pieniądze przez fundacje i portalu siepomaga.pl. Niestety nawet na tym ostatnim przez pół roku udało się zabrać zaledwie kilkanaście tysięcy złotych.

Z nieoczekiwaną pomocą przyszedł Stanisław Wasilewski, który wykorzystał swój kontakt do Elżbiety Jaworowicz, autorki telewizyjnej Sprawy dla reportera. Dziennikarka od razu zainteresowała się sprawą dziewczynki i pod koniec kwietnia zrealizowała nagranie.
Program wkrótce zostanie wyemitowany.
Tekst i fot. Anna Wrzesień

Więcej na ten temat w "Głosie Żyrardowa i Okolicy" w czwartek, 17 maja, e-wydanie dostępne TUTAJ

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.1587 sekundy