oświata

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ14 listopada 2018 | 09:30
W turniej zaangażował się nawet były uczeń

Takiego turnieju historycznego w Żyrardowie jeszcze nie było. W „Jedynce” zmagały się drużyny żyrardowskich „miejskich” szkół. Zdobyte punkty przynosiły zespołom „hostessy”, uczennice Szkoły Podstawowej nr 1 w Żyrardowie.

– Jestem bardzo zadowolony. Nauczycielom z innych szkół byli wręcz zachwyceni formułą. Gościliśmy szkoły numer: 1, 2, 3, 4, 6 i dwie drużyny z 7, czyli oddzielnie gimnazjum i podstawowa. Łącznie 21 zawodników. Wszystko się udało, tak jak było zaplanowane. Nagrody bardzo fajne, głośniki, słuchawki bezprzewodowe, powerbanki, audiobooki, gry o Żyrardowie, książki – opowiada Mariusz Szewczyk, nauczyciel z „Jedynki”.

To on zorganizował Międzyszkolny Turniej Historyczny „100-lecie niepodległości. Historia Polski w latach 1918-2018”. Impreza w Szkole Podstawowej Nr 1 była częścią obchodów miejskich i krajowych w ramach święta 100-lecia niepodległości.

 – Zasada, która obowiązywała na turnieju, to hasło „cieszymy się naszym świętem” – zapewnia Szewczyk.

Zacięta rywalizacja trwała przez wszystkie siedem rund, do samego końca. Ostatecznie zwyciężyli gimnazjaliści z „Siódemki”. Różnice punktowe między szkołami były minimalne. Kibice sprawdzali odpowiedzi na swoich telefonach. Obowiązywał zakaz podpowiadania.

– Podziękowania należą się prezydentowi miasta Żyrardowa Lucjanowi Chrzanowskiemu, również dyrektorowi Muzeum Mazowsza Zachodniego Bogusławowi Nietrzebce za ufundowanie nagród – dodaje.

Najbardziej wzruszające są dla uczniów klasy III a gimnazjum z „Jedynki” za pomoc i...

– I mojemu byłemu uczniowi Rafałowi Maciejewskiemu, który był odpowiedzialny za szatę graficzną i stronę internetową turnieju – wylicza nauczyciel-pasjonat.

„Głos Żyrardowa i Okolicy” patronował turniejowi.

Tekst i fot. wsz

Jak oceniasz ten artykuł?

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA