z miasta

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ2 stycznia 2019 | 16:24 komentarzy 1

(Fot. Screen/Rzeczpospolita)

Może to małe pocieszenie, że najlepszy szpital w województwie jest blisko nas. Jest też czwarty w setce najlepszych w Polsce. Gdzie? Nie, w Żyrardowie.

Szpital Zachodni w Grodzisku Mazowieckim zajął tak wysokie miejsce w prestiżowym rankingu organizowanym przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia (CMJ) we współpracy z „Rzeczpospolitą".

W rankingu są placówki z mniejszych miast niż Żyrardów. Do oceny zgłosiło się ponad 207 szpitali, w których leczono ponad 60 proc. pacjentów w Polsce.

– A to, które zdecydowały się dobrowolnie oddać ocenie, jest ważną informacją dla opinii publicznej – podkreślają organizatorzy rankingu.

Szpital Zachodni w Grodzisku Mazowieckim zajął i miejsce w kategorii – najlepszy szpital w województwie, a także sieć szpitali poziom II oraz IV miejsce w kategorii: szpitale zabiegowe, wielospecjalistyczne i onkologiczne.

Swój sukces grodziska placówka wypracowała w ciągu 15-lat działalności. W tym oku wdrożono nowy system kolejkowy. W SOR-ze zainstalowano nowy tomograf. Dołączono dwa pomieszczenia, zaadaptowane na salę dla dzieci, a drugą dla dorosłych.

CMJ i „Rzeczpospolita” podkreślili, że placówki z mniejszych ośrodków są w stanie konkurować ze szpitalami z dużych ośrodków klinicznych, jak Warszawa czy Bydgoszcz. Przykładem jest tegoroczny tryumfator rankingu, czyli Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej. Miasto na ścianie wschodniej jest większe od Żyrardowa o niecałe 20 tys. mieszkańców. Tymczasem jak czytamy ocenę szpitala: – „Od wielu lat osiąga dodatni wynik finansowy, jednocześnie inwestując w nowe rozwiązania poprawiające poziom leczenia. Od roku prowadzi domowy szpital, zespół długoterminowej opieki medycznej dla osób przewlekle chorych oraz w stanach paliatywnych, zapewniający opiekę na 78-łóżkowym oddziale, ale także w domach pacjentów”.

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 2

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 1
  WKURZAJĄCY
 • 1
  BRAK SŁÓW

1Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.3242 sekundy