Na ul. Żabiej w Żyrardowie brodzą w wodzie. Wilgoć dostaje się do mieszkań.

Na ul. Żabiej w Żyrardowie brodzą w wodzie. Wilgoć dostaje się do mieszkań. (Fot. Włodzimierz Szczepański)

– Można coś z tym zrobić, bo miasto ma totalnie gdzieś! – pyta mieszkaniec budynku przy ul. Żabiej 1w Żyrardowie. Wystarczył chwila opadów, aby zalało ulice okolice budynków. Okazuje się, że według map w ulicy jest kanał deszczowy. Wystarczy tylko utwardzić ulicę. To „tylko” trwa od lat.

Na ulicy Żabiej mają problem, wystarczy chwila opadów, czy też odwilży, aby okolice starych kamienic zmieniła się w staw. Zdaniem jednego z mieszkańców przy okazji budowy chodnika na ul. Wyspiańskiego drogowcy podnieśli jego poziom. Dlatego na ulicy zbiera się jeszcze więcej wody niż dotychczas.


– Ja tutaj, jak żyję, nie widziałem żadnych prac na naszej ulicy. Sąsiad podsypał sobie, aby auto nie stało w wodzie – tłumaczy nasz rozmówca.


Woda dostaje się do budynków. Przyczynia się do dalszej dewastacji ich, już, fatalnego stanu.
– Woda nie ma ujścia i gniją fundamenty. Ludzie mają pleśń w mieszkaniach – tłumaczy nasz Czytelnik, który na dowód przesłał zdjęcia.


Ulica Żabia to krótka, urokliwa uliczką, którą wszyscy omijaj. Najszerszym łukiem, zdaniem lokatorów pobliskich okolicznych budynków, omijają władze miasta. Stan nawierzchni ulicy mówi za nich.


Interweniowaliśmy w ratuszu w sprawie. Na miejsce pojechali inspektorzy, wykonali oględziny.


– W ramach realizacji trasy rowerowej w ul. Wyspiańskiego powstał ciąg pieszo rowerowy (po stronie Przychodni Zdrowia) i przebudowany został chodnik po stronie nieparzystej - rozebrana stara nawierzchnia z płyt chodnikowych i wykonany chodnik z kostki betonowej, częściowo poszerzona. Kostka została ułożona ze spadkiem w kierunku jezdni, aby umożliwić powierzchniowy spływ wód opadowych – czytamy w odpowiedzi Urzędu Miasta Żyrardowa.


Co ciekawe zgodnie z mapą do celów projektowych w ul. Żabiej znajduje się kanał deszczowy…

– Do którego prawdopodobnie możliwe byłoby odprowadzenie wód opadowych po wykonaniu utwardzenia ul. Żabiej. Aktualny plan drogowy (do 2019 roku) nie przewiduje wykonania nawierzchni utwardzonej tej ulicy. Przygotowywany jest nowy Plan drogowy na lata 2020 - 2024, do którego można zgłaszać przebudowę dróg gruntowych. Na pewno miasto przeanalizuje możliwość doraźnej poprawy nawierzchni ulicy Żabiej, tak aby poprawić jej stan. Jednak kompleksowy remont uzależniony jest od wspomnianego planu drogowego, to czy znajdzie się w nim ulica Żabia, zależy w dużej mierze od mieszkańców, którzy poprzez samorząd mieszkańców, mogą zawnioskować, aby Rada Miasta uchwalając nowy plan drogowy, ujęła wspomnianą ulicę – cytujemy za przesłaną nam odpowiedzią.
wsz

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.2851 sekundy