Michał Nesterowicz jest czołowym zawodnikiem UKS Trójka

Michał Nesterowicz jest czołowym zawodnikiem UKS Trójka (UKS Trójka)

Zespół Piotra Sochackiego i Mariusza Łapińskiego, po weekendowej wygranej z MKS Ochota Warszawa jest liderem rozgrywek III ligi.

Mecz na szczycie III ligi na Mazowszu rozegrany został w sobotę (16.02) w hali Aqua w Żyrardowie. Lider – Trójka podejmował wicelidera – MKS Ochotę Warszawa. Licznie przybyli kibice mogli liczyć na dobre koszykarskie widowisko i nie zawiedli się. – Do Żyrardowa przyjechał bardo mocny zespół, który w swych szeregach ma graczy z przeszłością w I i II lidze, a także duże aspiracje do zdobycia mistrzostwa oraz wywalczenia awansu do II ligi – opowiada Piotr Sochacki, trener Trójki.

Mecz rozpoczął się po myśli żyrardowian. Gospodarze po celnych trójkach Łapińskiego, Woromieja i Wójcika wyszli na kilku punkowe prowadzenie. Goście szybko zniwelowali straty i po pierwszej odsłonie Trójka prowadziła 25:23. Zacięta i wyrównana druga kwarta zakończyła się wygraną gości i to zespół ze stolicy schodził do szatni przy prowadzeniu 39:38.

Przerwa dobrze podziałała na gospodarzy, którzy dzięki solidnej obronie, skutecznym kontrom objęli kilkupunktowe prowadzenie. Czwarta kwarta to nadal wyrównana gra, z lepszym początkiem gości, którzy szybko doprowadzili do wyrównania i wyszli prowadzenie. – Wtedy bardzo ważny rzut za 3 oddał Nesterowicz, a końcówka meczu to popis gry Mariusza Wójcika, który zdobył 7 punktów z rzędu, a akcją 2+1 dał wygraną 81:78. Na słowa uznania zasługuje też gra Mariusz Łapińskiego – podkreśla Piotr Sochacki.

– Było ta bardzo ważne zwycięstwo, dzięki któremu umocniliśmy się w fotelu lidera mając 2 punkty przewagi nad Ochotą Warszawa i AZS UW Warszawa – dodaje trener Trójki.

– Dwutygodniowa przerwa wymuszona terminarzem rozgrywek była odpowiednio przepracowana przez zespół, który pokazał, że jest na dobrej drodze do wygrania ligi – zaznaczył prezes UKS Trójka Robert Janiszewski.

UKS Trójka Żyrardów po sobotnim spotkaniu z bilansem 6 wygranych i porażki jest liderem strefy mazowieckiej III ligi koszykówki mężczyzn. Do rozegrania pozostały jej 3 spotkania.

Żyrardowianie zagrają jeszcze (23.02) z MUKS Piaseczno, (2.03) z KU AZS Uniwersytet Warszawski i (09.03) z MKS Ochota Warszawa.

W sobotę punkty dla Trójki zdobyli: Mariusz Łapiński 24, Mariusz Wójcik 18, Michał Nesterowicz 16, Kacper Tondera 11, Bartosz Karasiński 5, Patryk Repiński 4, Przemysław Woromiej 3. Grali ponadto: Krystian Czajkowski, Igor Ignatiuk, Marcin Milczarek, Sebastian Parol i Filip Firlej.