Zespoły juniorek i kadetek UKS Trójka zagrają w ćwierćfinałach mistrzostw Polski.

Zespoły juniorek i kadetek UKS Trójka zagrają w ćwierćfinałach mistrzostw Polski. (fot. UKS Trójka)

Zakończyły się rozgrywki ligowe prowadzone przez WOZKosz w dwóch kategoriach wiekowych dziewcząt (juniorek U18 i kadetek U16). W obydwu cyklach grały drużyny UKS Trójka Żyrardów. Zarówno juniorki jak i kadetki awansowały do rozgrywek centralnych. Ich pierwszym etapem będzie ćwierćfinał mistrzostw Polski.

Drużyna kadetek prowadzona przez Dominikę Sztąberską zajęła w lidze 2. miejsce ustępując jedynie MKK Sokołów Podlaski. − Przez cały sezon dziewczyny ciężko pracowały na to, żeby wywalczyć wymarzony awans. Czasami było bardzo ciężko, rozegrały mnóstwo trudnych, wyrównanych meczów, jednak wszystko skończyło się dobrze i drużyna zasłużenie zajęła na Mazowszu 2. miejsce − podkreśla Robert Janiszewski, prezes UKS Trójka.

Gorzej wiodło się juniorkom. W rozgrywkach minionego sezonu żyrardowianki, w tej kategorii wiekowej zostały wicemistrzyniami Polski. W sezonie 2018/2019 Trójka nie ma ekipy na miarę ubiegłorocznych sukcesów, jednak awans do 1/4 stał się faktem.

W miniony weekend drużyna prowadzona przez trenera Piotra Wacławka wzięła udział w turnieju barażowym o awans do ćwierćfinałów. − Wiedzieliśmy, że jesteśmy w stanie awansować dalej i tak też się stało − zauważa Robert Janiszewski. − Co prawda przegraliśmy w barażach wyraźnie z Sokołowem i minimalnie z Huraganem Wołominem i SKS 12 Warszawa to jednak wygrywając z La Basket Warszawa uzyskaliśmy awans, co bardzo nas cieszy − dodaje.

Polski Związek Koszykówki przedstawił listę powołanych zawodniczek na konsultację szkoleniową Kadry Młodzieżowej Kobiet w kategorii U16. Swoje miejsce w szerokiej kadrze znalazły zawodniczki UKS Trójka Żyrardów. Powołane zostały Aleksandra Mitrowska i Natalia Wnuk. Konsultacja odbędzie się we Władysławowie w dniach 14-17 marca 2019.

W sezonie 2018/2019 kadetki Trójki grają w składzie: Matylda Głowacka, Hanna Kierzkowska, Joanna Konarska, Aleksandra Mitrowska, Natalia Wnuk, Julia Ziąbska, Zofia Arkabuz, Patrycja Serafin, Iga Gejcyg, Zuzanna Ludwiczuk, Aleksandra Kowalska, Julia Paradowska, Dagmara Dziedzic, Julia Runkwitz, Zuzanna Stefankiewicz, Maja Majewska. Trener Dominika Sztąberska.

W sezonie 2018/2019 juniorki Trójki grają w składzie: Julia Zdanowska, Julia Ogonowska, Lidia Antolak, Sandra Szczerbińska, Klaudia Sokół, Gabriela Sosińska, Julia Myszkowska, Krystyna Arkabuz, Zofia Arkabuz, Aleksandra Mitrowska, Natalia Wnuk, Hanna Kierzkowska. Trener Piotr Wacławek.

Jak oceniasz ten artykuł?

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS