z miasta

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ14 marca 2019 | 16:31 komentarzy 3
Jeden fragment z 11 ha rewitlizownej zieleni w przzy ul. Wyspiańskiego w Żyrardowie.

Jeden fragment z 11 ha rewitlizownej zieleni w przzy ul. Wyspiańskiego w Żyrardowie. (fot. screen./google.maps)

Blisko 11 ha terenów zieleni zostanie na nowo zagospodarowane taką powierzchnie zajmują tereny zieleni miejskiej objęte umowami. Miasto zrewitalizuje je za kwotę blisko 6,2 mln złotych, z czego 85 procent stanowią środki z dofinansowania UE.

Pisaliśmy o przerażającej skali wycinki drzew, teraz pocieszające wieści. Posadzonych będzie m.in. 400 drzew.
Prezydent Żyrardowa Lucjan Chrzanowski podpisał sześć umów z wykonawcami. Mają czas do 31 października na wykonanie wszystkich zadań.

Gdzie?

Plac osiedlowy przy ul. Ks. O. Wittenberga wraz z pasem zieleni przy ul. Ks. O. Wittenberga i ul. Sikorskiego, Stary Park przy ul. Żeromskiego, skwer przy ul. Żeromskiego i ul. Limanowskiego. Rewitalizacją tych terenów zajmie się firma Duet s.j. Konopka, Pełka z Radzymina.

Natomiast zagospodarowanie parku wzdłuż rzeki Pisi Gągoliny oraz ulicy S. Wyspiańskiego, zagospodarowanie parku przy stawie św. Jana przy ulicy Reymonta wraz z zieleńcem w ulicy św. Jana przy torach PKP. Część A – na północ od ul. Reymonta oraz zagospodarowanie parku przy stawie św. Jana przy ulicy Reymonta wraz z zieleńcem w ulicy św. Jana przy torach PKP. Część B – na południe od ul. Reymonta wykona firma AKG Architektura Krajobrazu Sp. z o.o. z Zabierzowa.

Co zrobią?

Zakres prac na tych terenach będzie obejmował m.in. prace przygotowawcze i rozbiórkowe, wycinkę chorych drzew i krzewów z karczowaniem, prace pielęgnacyjne, nasadzenia, wykonanie ogrodu symbolicznego „POLE LNU”, trawniki, montaż małej architektury (ławki, kosze), utwardzenie terenu poprzez wykonanie nawierzchni mineralnej i z kostki betonowej.

Za ile?


Rewitalizacja terenów zielonych realizowana jest w ramach projektu pn. „Poprawa jakości życia mieszkańców poprzez rozwój terenów zieleni w mieście Żyrardowie” dofinansowanego ze środków UE w ramach działania 2.5 Poprawa jakości środowiska miejskiego, Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko. Miasto zrewitalizuje je za kwotę blisko 6,2 mln złotych, z czego 85 procent stanowią środki z dofinansowania UE.

fot. UM Żyraradów

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 14

 • 6
  BARDZO PRZYDATNY
 • 2
  ZASKAKUJĄCY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 2
  WKURZAJĄCY
 • 2
  BRAK SŁÓW

3Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~6 3 ponad rok temu

  Fajnie, miasto się zazieleni, ludzie będą zadowoleni. Szkoda tylko, że żadna z okolicznych firm nie zarobi. Żeby tylko mieszkańcy szanowali te wyspy zieleni i nie dewastowali.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~aqqwer 2 ponad rok temu

  1. mieszkańcy szanowali 2. w Żyrardowie Wybierz jedno :)

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jojek 1 ponad rok temu

  Ciekawe co nasadzą?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.2476 sekundy