na sygnale

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ2 kwietnia 2019 | 08:59 komentarzy 1

– W chwili dojazdu zastępów straży poszkodowany znajdował się poza pojazdem i był reanimowany przez policjanta i świadka zdarzenia. Reanimację przejęli strażacy, a następnie zespół pogotowia – informuje Piotr Grzelecki, oficer prasowy KP PSP w Żyrardowie.

W niedzielę (31.03) wieczorem strażacy zostali zaalarmowani o wypadku w miejscowości Olszówka, pow. żyrardowski. Kierowca osobowego Forda z nieustalonych przyczyn stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo. Gdy na miejsce dotarł pierwszy zastęp pomocy poszkodowanemu udzielał policjant i świadek zdarzenia. Strażacy przejęli reanimację, a potem ekipa karetki. Łącznie kilka osób walczyło o życie kierowcy.

– Niestety, nie udało się przywrócić czynności życiowych i wezwany na miejsce zdarzenia lekarz stwierdził zgon – dodaje Grzelecki.

Strażacy oświetli terenu wypadku, aby policja pod nadzorem prokuratora mogła przeprowadzić czynności, które pozwolą ustalić przyczyny wypadku. Akcja w Olszówce trwała ponad pięć godzin i uczestniczyło w niej 11 strażaków z JRG Żyrardów i OSP Wręcza

Policjanci dodają kolejne szczegóły. Kierujący Fordem miał tylko 24 lata. Wezwani na miejsce policjanci podjęli czynności resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Dołączyły kolejne ekipy ratowników. Walczyli do końca.  Resuscytacja trwała około 40 minut.

–  Obecnie prowadzone są czynności, których celem jest ustalenie przyczyn wypadku –  dodaje st. asp. Agnieszka Ciereszko, rzeczniczka żyrardowskich policjantów.

Włodzimierz Szczepański

napisz maila ‹
ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 20

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 4
  OBOJĘTNY
 • 5
  NIEPRZYDATNY
 • 3
  WKURZAJĄCY
 • 5
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Xyz 0 ponad rok temuocena: 0% 

  Może gdyby pewna osoba potrafiła prawidłowo udzielić pierwszej pomocy to chłopak by żył..

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.2847 sekundy