fotoreportaże

z miasta

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ16 kwietnia 2019 | 08:31 komentarzy 12

Kilkuset nauczycieli przyszło w poniedziałek 15 kwietnia pod ratusz na plac Jana Pawła II. W ósmym dniu strajku w ten sposób protestowali przeciwko niskim zarobkom, obniżeniu prestiżu zawodu nauczyciela i pracowników oświaty, a także przeciw złym zmianom w systemie kształcenia.

Przede wszystkim jednak ich pojawienie się miało na celu zintegrowanie protestujących wszystkich okolicznych szkół i przedszkoli, wzajemne wsparcie i wytrzymanie w proteście, mimo stanowczego sprzeciwu rządu. Zgromadzenie zostało zwołane jako inicjatywa oddolna pracowników oświaty. Wśród protestujących jednak pojawili się miejscowi członkowie opozycji, nauczycieli odwiedził też prezes ZNP Sławomir Broniarz.

Nauczycieli wsparli absolwenci szkół, rodzice, uczniowie a także emerytowani koledzy. Wśród nich pojawiła się Zofia Wilk, emerytowana polonistka z LO im Stefana Żeromskiego, która powiedziała: - Macie rację, że tu jesteście, że protestujecie. Nie rezygnujcie i walczcie. Jestem z wami całym sercem, bo oświata nie może przegrać.

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

W poniedziałek (15.04.) na pl. Jana Pawła II w Żyrardowie zgromadzeni nauczyciele i ich przyjaciele, ustawili się formie wykrzyknika, który symbolizuje protest nauczycieli w całym kraju.

Anna Wrzesień

ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 16

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 2
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 6
  WKURZAJĄCY
 • 5
  BRAK SŁÓW

8Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~sponiewierany rodzic 8 ponad rok temuocena: 100% 

  prawdziwym wychowawcą był Korczak, nie opuścił do końca swoich dzieciaczków, a wy? dla kasy ich porzuciliście?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~tatuś 7 ponad rok temuocena: 80% 

  Kto tych ludzi nazywa nauczycielami? Przecież to żądni kasy nieroby.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~tomek 6 ponad rok temuocena: 80% 

  Za 10 lat, które miną jak z bicza strzelił, niejeden tegoroczny maturzysta będzie lekarzem. A niejeden nauczyciel będzie starszym ,schorowanym człowiekiem. Być może chirurg stojąc przy stole operacyjnym uzależni wykonanie operacji od otrzymania godziwej zapłaty. I znowu potwierdzi się mądrość o której współcześni nauczyciele nie uczą - "Nie czyń tego drugiemu , co tobie niemiłe". a

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~tomek 5 ponad rok temuocena: 82% 

  Nauczyciele domagają sie godziwej płacy. A może przysłowiowy "śmieciarz" nie zasługuje na godziwą płacę? Na godziwą płacę zasługuje każdy kto rzetelnie wykonuje swoją pracę. W gronie nauczycielskim takie osoby to mniejszość, o czym świadczy choćby obecny strajk w okresie matur. Inna sprawa -pan Broniarz dla wielu osób ze Skierniewic ,które go znają, jak i dla mnie nie jest żadnym autorytetem. Roszczeniowy charakter w życiu publicznym jak i prywatnym.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Łukasz 4 ponad rok temuocena: 0% 

  Śmieciarz zarabia pewnie więcej niż nie jeden nauczyciel.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~kazik 3 ponad rok temuocena: 88% 

  Wiedziałem że z oświatą w Polsce jest nie najlepiej. Po tym co "wyczyniają" nauczyciele, ponoć wykształceni ludzie, stwierdzam, że jest gorzej niż, źle. I pomyśleć, że gdyby nie strajk nie wiedzielibyśmy tyle o nich.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~dziadek 2 ponad rok temuocena: 80% 

  Kiedy nauczyciele zrealizują programy? Kiedy będą nadrabiać zaległości u uczniów. Mówią, że w wakacje! To się w głowie nie mieści.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Rodzic 1 ponad rok temuocena: 67% 

  Do roboty się weźcie, serio propozycja rządu przy 24 pensum dla dyplomowanego za 8100 zł miesięcznie to mało? We łbach się wam poprzewracało. I już skończcie chrzanić, że to dla dzieci, dla etosu nauczyciela. Pogrzebaliście go!!!!!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~tez rodzic 0 ponad rok temuocena: 0% 

  8100 to nawet dyrektor szkoły nie zarabia. Pensje które podaje MEN są po wliczeniu wszystkich możliwych dodatków a jak wiadomo nie ma takiego w całej Polsce bo nie da się mieć jednorazowego dodatku dla nowego nauczyciela stażysty i odprawy emerytalnej. Stąd MENowi po wyliczeniu wynagrodzenia którego nikt nie dostaje wyszło 5 065 brutto. Przecież jak się podaje średnią krajową albo najniższą to jest to tylko podstawa bez premii, socjalu w stylu multisport czy jabłek w kuchni. Tutaj MEN wliczył wszystko. Faktyczne brutto nauczyciela dyplomowanego to 4 110. Nie jest to tylko 18 godzin. WFisci pracują mniej nauczyciele uczący przedmiotów ścisłych więcej, bo zawsze muszą każde zadanie rozwiązać przed lekcją, no chyba że są tacy co przychodzą nieprzygotowani, ale chyba chodzi o poważne szkoły prawda?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~PRECZZCZARNYMBELFREM -1 ponad rok temuocena: 78% 

  Te nauczycielskie wyjące, kwiczące i fałszywie ryczące gamonie, zwane przez pomyłkę „pedagogami” podcinają gałąź na której siedzą. Niech głosują na popierającego ich Schetynę – a będą cienko piskać kredą po tablicy do 67 roku życia! Ciemna nauczycielska maso ( to od koloru strojów w których byliście ubrani), i stojąc w szpalerze niczym ZOMO w Radomiu w 76 r. , pluli ze śmiechem na koleżanki i kolegów, którym honor, powołanie i zwykła uczciwość nie pozwoliła opuścić swoich wychowanków w potrzebie - zacznijcie myśleć perspektywicznie! O waszej moralności nie wspomnę - szkoda słów i bitów! Mam jeszcze prośbę do ciemnej pedagogicznej masy: "Czemu ty dręczysz mnie córko Broniarza Nowe śpiewki wyświetla mój komp Przestań już ryczeć i kwiczeć Ludzi przerażać że ich dzieci uczyć mógł taki głąb ....". PS. Rodzice – składać pozwy o odszkodowania i zadośćuczynienia od konkretnych strajkujących za poniesione straty, w tym niematerialne. Przekazywać informację do US o korepetycjach bez podatku

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Marek -2 ponad rok temuocena: 36% 

  Brawo nauczyciele, trzymajcie się ciepło i nie dajcie się zastraszyć!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Moter -3 ponad rok temuocena: 78% 

  Tak tak, siedźcie sobie i miejcie gdzieś uczniów, których olaliście. Rozumiem strajk, ale wy krzywdzicie dzieci utrudniając przeprowadzenie egzaminów i teraz jeszcze grozicie maturzystom? Pedagodzy od siedmiu boleści

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.2892 sekundy