Zespół kadetek z Żyrardowa zagra w wielkim finale mistrzostw Polski.

Zespół kadetek z Żyrardowa zagra w wielkim finale mistrzostw Polski. (fot. UKS Trójka)

To był bardzo udany weekend dla kadetek UKS Trójka. Podczas turnieju półfinałowego mistrzostw Polski w koszykówce kadetek, rozgrywanego w Żyrardowie (26-28.04) podopieczne Dominiki Sztrąberskiej zapewniły sobie awans do wielkiego finału, w którym zagra 8 najlepszych drużyn w Polsce. MVP turnieju została Iga Gejcyg.

Żyrardowianki już pierwszego dnia zawodów zmierzyły się z najtrudniejszym rywalem, UKS Bat Kartuzy. Faworytki wygrały 75:49. By zagrać w finale gospodynie turnieju musiały wygrać 2 kolejne mecze. Drugiego dnia turnieju żyrardowianki pewnie pokonały MKS Basket Chrobry Głogów 81:64. Awans do finału MP nadal był sprawą otwartą. Podobny stosunek wygranych i porażek (1:1) miały także zawodniczki KKS Pro-Basket Kutno. Ostatniego dnia zawodów obie drużyny były bardzo zdeterminowane, jednak silniejsze okazały się zawodniczki Trójki. Mecz bardzo wyrównany, a UKS wygrał 64:59, do przerwy był remis po 30. – To był bardzo ważny mecz. Dziewczyny, mimo zmęczenia fizycznego, kontuzji, udźwignęły wyzwanie psychicznie, konsekwentnie realizowały założenia taktyczne i to zaważyło na wyniku – opowiada Dominika Sztrąberska, trener. Ogromnym wsparciem dla zespołu byli kibice licznie przybyli do hali Aqua.

Finały mistrzostw Polski kadetek odbędą się w terminie 15-19 maja. – Mamy trochę czasu na poprawę elementów gry. Należy jednak podkreślić, że awans to nasz ogromny sukces. Podsumowanie wieloletniej pracy zawodniczek i trenerów UKS Trójka. Jestem szczęśliwa i dumna z dziewczyn – dodaje Dominika Sztąberska.

W finale żyrardowianki w grupie B zagrają z UKS Lider Swarzędz, GTS Karol Rotmanka Pruszcz Gdański i Enea AZS AJP Gorzów Wielkopolski. Drugą grupę A utworzą: UKS Bat Kartuzy, MUKS Poznań, MPKK Sokołów S.A. Sokołów Podlaski i KKS Olsztyn. Do półfinałów awansują po 2 najlepsze ekipy grup A i B.

– Teraz, w finale wszystko się może zdarzyć. Życzę dziewczynom i sztabowi trenerskiemu medalu mistrzostw Polski. W tym miejscu serdecznie dziękuję wszystkim zawodnikom oraz trenerom za wspaniałe emocje i życzę samych sukcesów. Gorące podziękowania należą się władzom Miasta Żyrardowa, które bardzo mocno wspierają finansowo nasze drużyny w rozgrywkach centralnych – ocenia Robert Janiszewski, prezes UKS Trójka. – Ponadto gorące podziękowania za wsparcie naszej drużyny należą się również Spółce AQUA, SP3 Żyrardów, Firmie EMKA S.A.,TGiS , DSM, SYSTEM-MAST, rodzicom zawodniczek, Foto-Kierzkowski, Foto-Grzywna oraz Video Głowacki.

Skład kadetek UKS Trójka: Matylda Głowacka, Joanna Konarska, Hanna Kierzkowska, Aleksandra Mitrowska, Julia Ziąbska, Natalia Wnuk, Zofia Arkabuz, Iga Gejcyg, Zuzanna Ludwiczuk, Aleksandra Kowalska, Julia Paradowska, Julia Runkwitz, Dagmara Dziedzic, Milena Jarkiewicz. Trenerzy Dominika Sztąberska, Bartosz Słomiński.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Wygraj VOUCHER na FESTIWAL SZTUKI ILUZJI!

Konferencja Frusto w Sadzie

Walczą o głosy mieszkańców i pieniądze z...

Wciąż są wolne miejsca w przedszkolach

Wakacje z biblioteką

Po paszport do Pruszkowa lub Skierniewic

Sprawdzą, jak mieszkańcy pozbywają się...

Młodzi, zdolni, kreatywni

Półkolonie z WOPR