(Fot. Justyna Napierała)

Wieść o znalezieniu ładunku wybuchowego zelektryzowała (30 kwietnia) Żyrardów. W gotowości postawiono wszystkie służby. Pierwsi na miejscu byli strażnicy miejscy.

– Około godziny 17.30 dyżurny SM otrzymał zgłoszenie, że w rejonie ulic Parkingowej i Chabrowej, na zieleńcu w okolicy rowu melioracyjnego leży podejrzany pakunek, z którego wystaje sznurek przypominający lont. Z przekazu, można było wywnioskować, że osoba zgłaszająca była bardzo przejęta i zaniepokojona zaistniałą sytuacją – informuje Straż Miejska w Żyrardowie.

Dlatego strażnicy poważnie potraktowali zgłoszenie. Na miejscu, rzeczywiście leżał pakunek w kształcie tuby, z którego wystawał lont. Zdjęcie bomby, domowej roboty,  otrzymaliśmy od SM w Żyrardowie.

Fot. Straż Miejska w Żyrardowie

Wezwani z Warszawy pirotechnicy zneutralizowali ładunek. Obecnie mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie szukają wykonawcę ładunku wybuchowego.

Żyrardowscy policjanci spotkali się już w swojej pracy z przypadkiem domowego bombiarza. Przed czterema laty 33-latek w piwnicy jednego z bloków usiłował uzyskać materiał wybuchowy. Wydało się, bo doszło do eksplozji. Wybuch uszkodził ścianę działową piwnicy. Mężczyzna stracił dłoń, doznał licznych obrażeń ciała.

Więcej w obecnym wydaniu (09.05.) tygodnika  „Głos Żyrardowa i Okolicy”.

Włodzimierz Szczepański

napisz maila ‹
ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 14

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 3
  ZASKAKUJĄCY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY
 • 2
  WKURZAJĄCY
 • 4
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.4077 sekundy