Z urzędem należy teraz rozliczyć się do końca roku, informuje Teresa Koszulińska z miejskiego ratusza.

Z urzędem należy teraz rozliczyć się do końca roku, informuje Teresa Koszulińska z miejskiego ratusza. (Justyna Napierała)

Mszczonowscy radni podjęli decyzję o wprowadzeniu 60- procentowej bonifikaty za przekształcenie prawa wieczystego użytkowania w prawo własności. Tym samym ważność straciła uchwała z września 2018 roku, która mówiła o tym, by w przypadku jednorazowej opłaty w pierwszym roku udzielić 60- procentowej bonifikaty, w kolejnym 50- procentowej a już w 7 roku bez bonifikaty.

Tym razem zniżka ma być 60- procentowa, ma obowiązywać wszystkich, którzy są uprawnieni do skorzystania z niej, w każdym kolejnym roku zniżka będzie taka sama.

W międzyczasie, w styczniu 2019 radny Robert Głąbiński na prośbę mieszkańców spółdzielni mieszkaniowej wnioskował o 98-procentową bonifikatę.

Teraz, jak deklarował na sesji jest zdania, że 60 procent jest adekwatne do warunków gminy Mszczonów, gdzie jak mówił, od ponad dziesięciu lat nie była podnoszona opłata z tytułu użytkowania wieczystego.

Nie obowiązuje też termin zapłaty do końca marca, jaki był wyznaczony w przypadku opłaty z tytułu wieczystego użytkowania.

– Z urzędem należy teraz rozliczyć się do końca roku – informuje Teresa Koszulińska z miejskiego ratusza.

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 3

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.1784 sekundy