wydrukuj podstronę do DRUKUJ16 maja 2019 | 12:50

(fot. Urząd Miasta w Żyrardowie)

Przy AQUA Żyrardów–parking stanie nowa stacja Żyrardowskiego Roweru Miejskiego na osiedlu Wschód. Tak w głosowaniu na lokalizację zdecydowali żyrardowianie. Czytelnicy zwrócili nam jednak uwagę na pewien szczegół.

Dotychczas na największym żyrardowskim osiedlu Wschód nie było stacji, gdzie można wypożyczyć rower miejski. Czytelnicy „Głosu” oprócz tego osiedla wskazywali też na potrzebę powstania podobnej prazy Zalewie Żyrardowskim.

Urząd Miasta Żyrardowa zaproponował mieszkańcom Osiedla Wschód wybranie lokalizacji stacji rowerów na podstawie ankiety. Po 10 dniach trwania głosowania zwyciężyła lokalizacja AQUA Żyrardów – parking. Otrzymała 54,5 proc. wszystkich głosów. Drugie miejsce zajęła lokalizacja przy skrzyżowaniu ulic Izy Zielińskiej z Jana Skrowaczewskiego uzyskała – 25,3 proc. głosów. Natomiast stacja przy Eko Parku na róg przy ulicach Skrowaczewskiego z Nietrzebki – 14,6 proc. Lokalizacja na rogu ulic Kapitana Pałaca i Janiny Kacperskiej uzyskała tylko 5,6 proc. głosów.

– Tym samym po konsultacji z Firmą Next Bike, do realizacji przyjęto stację rowerową przy AQUA Żyrardów. Nowa stacja na AQUA powstanie w tym roku. Wyniki ankiety zostaną wykorzystane w przyszłości przy budowie kolejnej stacji na osiedlu Wschód. Zgodnie z nimi następna do realizacji będzie stacja przy skrzyżowaniu ulic Izy Zielińskiej z Jana Skrowaczewskiego – czytamy w komunikacie magistratu.

Tymczasem Czytelnicy zwrócili nam uwagę, że w trakcie głosowania jednego dnia na zwycięską lokalizację oddano ponad tysiąc głosów. W tej sprawie wysłaliśmy pytania do ratusza.

Odpowiedź zamieścimy w naszym tygodniku „Głos Żyrardowa i Okolicy”.

Włodzimierz Szczepański

napisz maila ‹
ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 2

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.1784 sekundy