Przedszkole w Wiskitkach prawie gotowe

Budynek przedszkola i żłobka w Wiskitkach jest prawie gotowy na przyjęcie dzieci. Obiekt przeszedł odbiory techniczne, jest wyposażony w działające windy, zaplecze kuchenne i inne potrzebne urządzenia. Każda sala wyposażona jest w monitoring, własną łazienkę i zaplecze socjalne. Sale są jasne, przestronne, przyjazne dzieciom.

–Brakuje tylko mebli i dzieci. Poza tym budynek jest pod klucz– mówi z satysfakcją wójt gminy Wiskitki Rafał Mitura. We wrześniu przedszkole działające przy szkole podstawowej zostanie przeniesione tutaj, tam zespół przedszkolny został już rozwiązany. W nowym budynku miejsce znajdzie 150 przedszkolaków i 30 dzieci w żłobku. Klasy zerowe pozostaną przy szkole podstawowej.

–Chętnych do przedszkola jest tak dużo, że gdybyśmy przenieśli tu jeszcze klasy zero, nie moglibyśmy przyjąć nowych dzieci– mówi wójt.

Rekrutacja do żłobka jeszcze się nie rozpoczęła. Ta ruszy dopiero po wyłonieniu nowego dyrektora przedszkola i żłobka. Konkurs na to stanowisko już został ogłoszony. Na ogłoszenie wpłynęła tylko jedna oferta, która nie spełniała wszystkich wymogów. Konkurs nie został więc rozstrzygnięty. Teraz wójt sam powoła dyrektora placówki, aby uniknąć przedłużających się procedur. Nowy dyrektor zaś, przeprowadzi nabór do przedszkola i żłobka.

Pozostał ostatni etap inwestycji, uporządkowanie terenu wokół budynku. Zgodnie z planem musi się on się zakończyć do końca wakacji. W jego ramach powstanie plac zabaw dla dzieci, drogi dojazdowe, zostanie uporządkowana zieleń, powstanie też duży parking dla samochodów.

Po opuszczeniu szkoły przez przedszkole, zmieni się też sytuacja starej podstawówki. Gmina chce zagospodarować jedno skrzydło na swoje potrzeby, być może dla GOPS-u i oświaty, bo w urzędzie jest już bardzo ciasno. Być może skrzydło zostanie wykorzystanie na cele społeczne dla seniorów lub Koła Gospodyń Wiejskich, którym brakuje swoich siedzib i miejsc do zebrań i spotykań. Gmina nie ma zbyt wielu lokali do dyspozycji, nadarzy się więc świetna okazja, podkreśla wójt.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 9

 • 6
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 2
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Konferencja Frusto w Sadzie

Walczą o głosy mieszkańców i pieniądze z...

Wciąż są wolne miejsca w przedszkolach

Wakacje z biblioteką

Po paszport do Pruszkowa lub Skierniewic

Sprawdzą, jak mieszkańcy pozbywają się...

Młodzi, zdolni, kreatywni

Półkolonie z WOPR

Liczą na tańszy prąd dla gminy