Debata policyjna dla mieszkańców gminy Baranów.

Debata policyjna dla mieszkańców gminy Baranów. (Justyna Napierała)

Kierowcy nie przestrzegają przepisów szczególnie na ulicy Królewskiej, mówiła podczas debaty policyjnej mieszkanka gminy Baranów. Chcemy spowalniaczy, dodała. Piotr Siedlecki przypomniał, że jego córka kilka lat temu na tej trasie została zepchnięta przez kierowcę Tira do rowu. To bardzo niebezpiecznie miejsce. Interwencja dotyczyła też koniecznych kontroli na lokalnym boisku Orlik. Przychodzą tam różni ludzie, być może z używkami, warto to skontrolować apelował do funkcjonariuszy jeden z mieszkańców. W Baranowie odbyła się debata o bezpieczeństwie.

Niestety mieszkańców na niej było niewielu, godzina debaty 16, to za wcześnie, ludzie są w pracy, pojawiały się takie głosy.

Urząd powinien poinformować o takim spotkaniu wcześniej, to kolejne uwagi.

Katarzyna Zych rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim apelowała do seniorów, by nie ufali osobom, które chcą coś okazyjnie sprzedać. Teraz coraz popularniejszym przestępstwem jest kradzież na policjanta. Oszust przedstawia się za policjanta i wyłudza pieniądze pod pozorem ich zabezpieczenia przed bandytami.

Policjanci apelowali też by korzystać z aplikacji i informować o możliwych przestępstwach. W zeszłym roku najwięcej zgłoszeń dotyczyło nieprawidłowego parkowania, przekraczania prędkości czy spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych.

Reakcja na zdarzenie w gminie Baranów wynosi blisko 11 minut, w zeszłym roku na tym terenie doszło do 2200 interwencji, były 602 postępowania, w 89 przypadkach sprawy trafiły do sądu. Policjanci wręczyli 165 mandatów pouczyli 29 razy, założyli 17 Niebieskich Kart.

W zeszłym roku funkcjonariusze na gorącym uczynku zatrzymali 168 sprawców.

Na terenie gminy Baranów doszło do 4 wypadków, 88 kolizji, była 1 ofiara śmiertelna w Bożej Woli i 2 osoby ranne.

Doszło do 219 popularnych przestępstw, jak kradzież z włamaniem.

W spotkaniu wziął udział nowy dzielnicowy Sławomir Klucznik. Jak mówił jest do dyspozycji mieszkańców pod numerem telefonu: 600997540.

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.1964 sekundy