wydrukuj podstronę do DRUKUJ28 czerwca 2019 | 18:53 komentarzy 14
Zdjęcie wykonane po przełomowym dla nich wyroku WSA. Sąd uznał Sąd uznał bowiem, że konstytucja nie zabrania, aby mocą ustaw zinstytucjonalizować status związków jednopłciowych

Zdjęcie wykonane po przełomowym dla nich wyroku WSA. Sąd uznał Sąd uznał bowiem, że konstytucja nie zabrania, aby mocą ustaw zinstytucjonalizować status związków jednopłciowych (Fot..facebook.com/jakubidawid/)

– Przepis Kodeksu Wykroczeń przewidujący karanie za umyślną bez uzasadnionej przyczyny, odmowę świadczenia usług, jest niekonstytucyjny – orzekł w środę Trybunał Konstytucyjny. To orzeczenie na kanwie sprawy pracownika łódzkiej drukarni, który odmówił druku plakatów fundacji LGBT. Tłumaczył odmowę swymi przekonaniami. Niby błaha sprawa.

A kategoryczny zakaz zbliżania się do naszych mieszkań mają bliźniaki jednojajowe, które obchodziły 70-te urodziny 18 czerwca i mają 168 cm wzrostu –  Jakub i Dawid para homoseksualistów napisali kto nie ma prawa odwiedzać ich apartamentu i powołali się przy tym na orzeczenie TK. To początek listy.

Dotychczas za odmowę usług bez uzasadnionej przyczyny można było trafić do sądu. Tak było w przypadku łódzkiego drukarza. Sądu w 2017 r. prawomocnie uznał go za winnego wykroczenia, ale zarazem odstąpił od wymierzenia mu kary. Wówczas prokurator generalny Zbigniew Ziobro, skierował do TK wniosek, uznając, że niekonstytucyjne jest rozumienie tej regulacji w taki sposób, że "zasady wiary i sumienie nie są uzasadnioną przyczyną odmowy świadczenia usługi". Teraz po orzeczeniu TK mogą odmówić.

Wpis Jakuba i Dawida na ich profilu społecznościowym wywołał burze. Skomentowało go blisko 3 tys. razy. 15 tys osób zareagowało – polubiło bądź wyśmiało, a może też śmiało się z ich postu. Co napisali?

Post Jakuba i Dawida z ich profilu społecznościowego

 

Uprzejmie informujemy, iż zgodnie z orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego i przysługującym nam w jego mocy prawem, od dnia 25 czerwca w naszych apartamentach nad morzem nie przyjmujemy gości, którzy:
- są członkami, bądź sympatykami Prawa i Sprawiedliwości
- są sędziami dublerami w Trybunale Konstytucyjnym
- są pracownikami, lub słuchaczami Radia Maryja
- są członkami Ruchu Narodowego lub wyznają poglądy faszystowskie
- są wiernymi widzami "Wiadomości" Telewizji Polskiej lub TVP Info i identyfikuje się z treściami przekazywanymi w tych mediach.
A kategoryczny zakaz zbliżania się do naszych mieszkań mają bliźniaki jednojajowe, które obchodziły 70-te urodziny 18 czerwca i mają 168 cm wzrostu.

Sprawa odmowy ma głębsze dno wyraził to w środę (26.06.) sędzia Leon Kieres podczas w zdaniu odrębnym do decyzji TK. Powiedział (cytujemy za dziennik,pl): – Nie ulega mojej wątpliwości, że usunięcie z systemu prawnego przepisu o karalności odmowy świadczenia usług bez uzasadnionej przyczyny, osłabi i tak niedoskonały system ochrony osób dyskryminowanych.

Włodzimierz Szczepański

napisz maila ‹
ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 30

 • 5
  BARDZO PRZYDATNY
 • 3
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 5
  NIEPRZYDATNY
 • 9
  WKURZAJĄCY
 • 7
  BRAK SŁÓW

13Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Karol Kuligowski, Olsztyn (do niedawna Żyrardów) 13 4 miesiące temu

  Przeoczamy meritum. Tytuł, ze ci dwaj panowie ostro żartują z orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego. A dalej e glos pisze: " Trudno inaczej". Totalna bzdura. Nie rozumiecie Państwo przesłania wyroku. 1.)Jako usługodawcę nie obchodzi mnie, kim jest klientka czy klient. Więc jako homofob nie mogę odmówić obsłużenia klienta za to, że jest homoseksualistą. I na odwrót. 2.)Ale jeśli do drukarza będącego homoseksualistą przychodzi klient zamówić ulotki, broszury czy inne druki o treściach atakujących osoby homoseksualne, to usługodawca ma prawo odmówić przyjęcia zamówienia i to powinno być uszanowane. Tak więc zachowanie tych sympatycznych panów jest niepoważne.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~me_again 12 4 miesiące temu

  widać, że ich d*** bolą w przenośni o dosłownie :)

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Hubert komentarz dz.2 11 4 miesiące temuocena: 67% 

  Żebyy to lepiej zobrazować dam porównanie co byście zrobili gdybym wyszedł z transparentne czy jakaś tablicą z napisem chce pierdo*** swoją żonę na ulice Żyrardowa do tego odziany w skórzane stringi i nic po za tym ...napisali byście że chory umyslowo, psychicznie człowiek chodził po ulicach Żyrardowa i coś manifestował ,a policja by uznała mnie za zboczeńca i dewianta i zamknęła mnie w więzieniu lub psychiatryku ,ale kiedy Gej wychodzi na ulice z tablicą chce PIERDO*** SWOJEGO CHŁOPAKA jest uznawane to za coś naturalnego czyli pedałki mogą być dewiantami ,patolami zboczencami ,chorymi psychicznie ,a hetero już nie przecież w tym momencie środowiska Lgbt dyskryminują hetero a wy jeszcze jako tygodnik świadomie czy nie świadomie ,ale przyłączecie się do dyskryminacji i propagandy.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Hubert komentarz cz.1 10 4 miesiące temuocena: 75% 

  Głos Żyrardowa i Okolicy zajmujecie się sprzedażą propagandy ,tylko pytanie po co ?? Być może ktoś wam za to płaci. Promocja zboczeń i dewiacj w dyskursie publicznym staje się maszyną propagandy gdyż przedstawicie sprawę opiniotwórczo i nie ma mowy tu o obiektywizmie z strony redakcji. Próbujecie wmówić ludzią ,że dobrze być poatologicznym dewiantem anarchistą i ,że krytyka tych zachowań jest zła zaraz tam dodajcie mowę nienawiści ,poprawność polityczną w ostateczności faszyzm ,krępując wolność słowa i ekspresję wypowiedzi.....komentarz cz1

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~obywatel 9 4 miesiące temuocena: 73% 

  Niedobrze mi się robi na widok tego zdjęcia. W tym kraju większość to normalni ludzie. Może już dość lansowania zboczeń i wynaturzeń.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Olek 8 4 miesiące temuocena: 79% 

  Ale eglos dał d...py tym zdjęciem i artykułem. Po pierwsze nie róbcie prowokacji do wymiotów, a po drugie to wyrok TK trzeba czytac ze zrozumieniem. Tu nie chodziło o to, że drukarz odmówił gejom, ale o treść, którą miał drukować, a ta jest sprzeczna z jego poglądami. Czy geje drukowaliby ulotki, krytykujące lgbt? Zapewne nie. Czy muzułmanin chciałby drukować, materiały przeciwko swojej religii, napewno nie. Trzeba rozumieć wyroki i problemy. To co napisali geje "biznesmeni" pokazuje ich "tolerancję" i totalny brak profesjonalizmu. :) Udanej plajty biznesmeni. :D

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~rob london 7 4 miesiące temuocena: 84% 

  zboczenie jest zboczeniem .... Bóg stworzył mężczyznę i kobietę aby się połączyli

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~figofago 6 4 miesiące temuocena: 18% 

  Kaczyzm to zło - w tym przypadku to dyskryminacja osób LGBT. A nie wszyscy chyba wiedzą, jakiej orientacji jest Prezes Partii Rządzącej i co łączyło go kiedyś z Pawłem R. - obecnie wiceprezydentem Warszawy. Szczegóły w internecie .

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~pifpaf 5 4 miesiące temuocena: 83% 

  Prośba do sfrustrowanych panów pedałujących: wybieram się nad morze i nie chciał bym trafić do państwa apartamentów. Jak mam je rozpoznać?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Pw1010 4 4 miesiące temuocena: 76% 

  Nikomu nie odbieram prawa do własnych poglądów-ale tez nie godze się na nachalne, siłowe zmuszanie do akceptacji chorych wynaturzen typu jakieś tam lgbt, trzecich dziesiątych i kolejnych płci i nie wiadomo co jeszcze, atakowanie lazeniem po ulicch miast poprzebieranych , obscesyjnie obmacujacych i mizgolacych się dziwolagow obrazujących poprzez wyzywanie mnie jak i milionów zdrowych, normalnych rodzin. To są chorzy ludzie i powinni się leczyć, a Ich zadanie adopcji i wychowywania dzieci nie mieści mi się w głowie. Pocznijcie sobie te dzieci tak jak ja z żoną i wtedy je wychowojcie. Powodzenia w tej materii.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Karol Kuligowski, Olsztyn 3 4 miesiące temuocena: 75% 

  Dwa ostatnie zdania do poprawki! Niech nie poczną, nie wychowują i nie życzmy w tej sprawie powodzenia! Bo szkoda tych dzieci, gdyby się poczęły!!!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Karol Kuligowski, Olsztyn 2 4 miesiące temuocena: 63% 

  Mają prawo do swoich poglądów, więc mogą nie przyjmować określonych gości, którzy i bez tego zakazu dobrowolnie omijaliby ich obiekty. Ale ów wyrok na drukarza to idiotyzm. Powinno się napominać, pouczać, a nawet karać usługodawcę za odmowę obsłużenia klienta z powodu jego orientacji seksualnej, ale nie za odmowę wykonania zlecenia sprzecznego z poglądami usługodawcy. Bo to jest ogromna różnica. Czemu tedy sędziowie -wykształciuchy tego nie pojmowali?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Pw1010 1 4 miesiące temuocena: 75% 

  Czy normalny, zdrowy, prawidłowo rozwinięty człowiek może bez odruchów wymiotnych i uczucia obrzydzenia patrzeć na wyżej zamieszczone zdjęcie. No niestety mi się nie udaje. Panowie leczcie się bo zdrowi nie jesteście. A Wasze chore natretne narzucanie Swoich chorobliwych anomali seksualnych powoduje u ludzi odwrotny skutek niż macie w zamiarze.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jaco 0 4 miesiące temuocena: 63% 

  to prymitywy

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.1791 sekundy