z powiatu

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ2 sierpnia 2019 | 14:13 komentarzy 2

(Fot. Nadesłane)

– Nie dla CPK – taki napis widoczny z dużej wysokości widnieje na polu objętym planami powstania megalotniska.

– Jest to wyraz sprzeciwu nieuzasadnionej inwestycji pod nazwą CPK ze względów społecznych, środowiskowych, a także finansowym. Pan minister Wild mówił, że to nieużytki. Pokazuje, jak właśnie wyglądają – mówi Tadeusz Szymańczak, mieszkaniec miejscowości Skrzelew, gm. Teresin.

Napis wykonany został w polu kukurydzy.

–  Syn prowadził gospodarstwo i specjalizuje się w siewie precyzyjny. Wprowadził dane do komputera, który obsługuje siewnik. Zasiał pole, a tam gdzie litery maszyna zostawiła puste pole, nie obsiewała – precyzuje Szymańczak.

Centralny Port Komunikacyjny ma powstać na terenie gminy – Baranów, Wiskitki, a może części Teresina. Dokładna lokalizacja pasów startowych wciąż nie jest znana.

CPK to też nowe tory kolejowe, które przetną gminy powiatu żyrardowskiego i grodziskiego. Dziś (02.08.) na Twitterze Portu pojawiła się niewielka mapka, która obrazuje rozmiary inwestycji. W kolejnej informacji CPK dodaje, że nowe linie umożliwią podróż pociągiem, np.z Błonia do Żyrardowa, czy Grodziska Mazowieckiego.

Fot. screen/twitter/CPK

Włodzimierz Szczepański

napisz maila ‹
ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 15

 • 7
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 2
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 3
  WKURZAJĄCY
 • 2
  BRAK SŁÓW

2Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Wściekły 2 6 miesięcy temu

  Cały projekt CPK, to przedsięwzięcie wyjątkowo szkodliwe społecznie. sposób jego przygotowania jest z gruntu nieetyczny, stawia się ludzi przed faktami dokonanymi, konsultacje są prowadzone pro forma, decyzje zostały już dawno podjęte i nikt nie ma zamiaru brać pod uwagę strat, jakie poniosą na skutek hałasu, smogu i obniżenia wartości posesji okoliczni mieszkańcy. Tak właśnie szanuje ludzi PiS. Bogoojczyźniane frazesy na ustach, ty człowieku poświęć się, a dla nich piskarierki i pispensyjki. Ktoś musi stracić, żeby był zysk... Tak się Polski nie zbuduje, na krzywdzie rodaków! Precz z Sanacją, won na Zaleszczyki!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~as 1 ponad rok temu

  PSL / ZSL przeciwny

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.2824 sekundy