z miasta

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ5 sierpnia 2019 | 15:46

(Fot. Straż Miejska w Żyrardowie)

Pies widoczny na zdjęciu nie pozwalał podejść do swego pana, który leżał nieprzytomny na chodniku. Okazało się, że mężczyzna był pijany. Kilka dni później doszło do poważniejszego zdarzenia z udziałem innego czworonoga.

Dyżurny SM otrzymał (30.07.2019) zgłoszenie, że przed klatką budynku mieszkalnego, przy ul. Szpitalnej leży osoba, prawdopodobnie w stanie upojenia alkoholowego. Przechodnie nie mogli udzielić pomocy leżącemu, bo jego pies rasy Pitbull uniemożliwiał zbliżyć się do nieprzytomnego. Na miejsce dyżurny skierował patrol. Funkcjonariuszom w końcu udaje się odciągnąć psa, a następnie uwiązać go przy słupku odgradzającym jezdnię od trawnika. Na miejsce strażnicy wezwali osobę zajmującą się odławianiem zwierząt. Pies trafił do schroniska, przy ul. Czystej.

– Mężczyzna za zakłócanie spokoju i porządku publicznego po użyciu alkoholu oraz niezachowanie środków ostrożności przy trzymaniu psa, został ukarany grzywnami w postępowaniu mandatowym – informuje żyrardowska SM.

Podobna kara spotkała kolejnego właściciela i dodatkowo został zobligowany do poddania psa obserwacji weterynaryjnej. Pies pokąsał kobietę, która zasłaniała dziecko. Do takiego zdarzenia doszło (03.08.2019) przy ul. Tadeusza Kościuszki. Strażnicy szybko ustali właściciela czworonoga.

Włodzimierz Szczepański

napisz maila ‹
ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 1

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 1
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.1915 sekundy