z miasta

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ9 sierpnia 2019 | 10:07

(Fot. Włodzimierz Szczepański)

W Urzędzie Miasta Żyrardowa trwa postępowanie przetargowe na wykonanie dokumentacji technicznej budowy ul. Lniarskiej. To kolejna znacząca zmiana przede wszystkim wizerunku miasta.

Po budowie ul. Nowy Świat i skweru inż. Srzednickiego miasto zabiera się za kolejny fragment dokładnie pofabrycznej ,,Centrali”. Ulica Lniarska łączy ul. Hiellego z ul. Nowy Świat. Zdaniem magistratu jej wybudowanie zdecydowanie poprawi funkcjonalność, usprawni ruch samochodów i pieszych.

– Oprócz nowo wybudowanej jezdni, chodników i zjazdów, wzdłuż ulicy przewidziana jest także zieleń i mała architektura – czytamy w komunikacie UM w Żyrardowie.

Fot. screen/google.com/maps

Zadanie realizowane jest w ramach projektu „Rewitalizacja Miasta Żyrardowa motorem przemian społeczno-gospodarczych”, współfinansowanego ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020.

Ulica Nowy Świat została oddana do użytku z końcem ubiegłego roku. Koszt inwestycji trochę mrozi – 4 163 973,66 zł. Uliczka liczy tylko 350 metrów długości, po roku nikt nie wspomina kosztów. Na forach dyskusje wyłuskaliśmy kilka najczęstszych pytań. Internauci dociekają – czy nie mogła powstać ścieżka rowerowa? Kolejne osoby chciałyby więcej miejsc parkingowych i ostatni najczęstszy postulat – więcej zieleni.

Ostatni wniosek staje się coraz ważniejszy przy zmianach klimatycznych. Prostszy przykład… Cień drzew był zbawienny dla uczestników zabawy podczas Święta Lnu na tyłach pl. Jana Pawła II.


Projektanci nie będą mieli łatwego zadania.

– Przedmiotem zamówienia jest opracowanie koncepcji architektoniczno-urbanistycznej, projektu budowlanego i wykonawczego wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę ul. Lniarskiej na odc. od ul. Hiellego do ul. Nowy Świat. Koncepcja, w związku z lokalizacją ulicy na obszarze zabytkowym, wymaga konsultacji z Miejskim Konserwatorem Zabytków i jego wstępnej akceptacji przed przekazaniem dokumentacji Miastu w celu wykonania robót budowlanych w tej ulicy – informuje ratusz.


 

Włodzimierz Szczepański

napisz maila ‹
ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.1818 sekundy