z powiatu

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ13 sierpnia 2019 | 12:54 komentarzy 1
Program

Program "Czyste powietrze" to szansa na ekologiczne rozwiązania. (Justyna Napierała)

W Mszczonowie ruszył punkt konsultacyjny w ramach programu „Czyste powietrze” we współpracy z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Mszczonowski punkt mieści się w Wydziale Gospodarki Gminnej Urzędu Miejskiego, w pokoju numer 10.

Program budzi zainteresowanie. W punkcie można złożyć wniosek, pracownik merytoryczny da wsparcie przy wypełnianiu dokumentu.

– W ostatnich dniach wpłynął jeden wniosek, każda sprawa jest rozpatrywana indywidualnie – mówi Renata Wolak z urzędu miejskiego we Mszczonowie.

– Mieszkańcy pytają o wysokość dofinansowania i na co można środki pozyskać – dodaje Renata Wolak.

Dotacja dotyczy wielu możliwości, wśród nich między innymi wymiany źródeł ciepła, termomodernizacji budynku, wymiany stolarki okiennej i drzwiowej, docieplenia dachu, można otrzymać także pożyczkę na fotowoltaikę i kolektory.

Wysokość dotacji jest związana z wieloma czynnikami, między innymi z wysokością dochodów rodziny, może wynieść do 90 procent kosztów inwestycji, nie więcej niż do 50 tys. złotych.

– Procedury nie są trudne a wniosek jest intuicyjny – mówi Dominika Radwańska, która z projektu skorzystała.

Najpierw należało utworzyć swoje indywidualne konto w Internecie do projektu. To jest program ogólnopolski który ma na celu zadbanie o środowisko naturalne, wspiera projekty, które są ekologiczne. Warunkiem przystąpienia do niego jest to, by po zakończeniu inwestycji głównym źródłem ciepła było ekologiczne ogrzewanie. Wniosek był bardzo prosty do wypełnienia, należy wykonać procedury online. Na stronie internetowej znajduje się formularz, który wylicza wydatki.

Dominika Radwańska ubiegała się o środki na docieplenie swojego domu. Dwa lata temu w budynku zostało zainstalowane ogrzewanie elektryczne, panele podczerwieni, tym samym jego właścicielka spełniła warunki projektu. Teraz chce docieplić strych, by poddasze stało się użytkowe. Wysokość zwrotu kosztów uzależniona jest od osiągniętych dochodów od 30 procent do 90 procent inwestycji.

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Asia 0 9 miesięcy temu

  Dziękujemy za powstanie punktu informacyjnego władzom! Sama mam kilka pytań bo o ile wybrałam już nowe źródło ciepła ( TWIN BIO NE od Kostrzewy, aktualnie na mega promocji ) to chciałabym zapytać na co jeszcze mogę wnioskować w swojej sytuacji. Dziękujemy za tą możliwość!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.246 sekundy