z powiatu

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ14 sierpnia 2019 | 08:48
Luiza i Piotr, muzykująca rodzina z Mszczonowa.

Luiza i Piotr, muzykująca rodzina z Mszczonowa. (Justyna Napierała)

Luiza Wirowska- Sadowska od września rusza w Mszczonowskim Ośrodku Kultury z projektem łowienia lokalnych talentów. – Każdy, kto chce muzykować i sprawia mu to przyjemność może przyjść a nie pożałuje – mówi Luiza Wirowska- Sadowska.

Ona sama rozpoczęła dodatkowo wakacyjne zajęcia nauki na ukulele dla dzieci. Znana jest też z muzycznych pasji i zamiłowań całej rodziny.

Teraz chce się tym podzielić.

Luiza Wirowska -Sadowska przygodę z muzyką rozpoczęła w harcerstwie w latach dziewięćdziesiątych. Tam też spotkała swojego przyszłego męża, muzyka Piotra, członka zespołu Ex Problem.

W 2003 roku ukończyła szkołę wokalną, a gry na gitarze uczył ją Marek Baumel.

Luzia Wirowska- Sadowska to filar zespołu Ex Problem. Grupa powstała w końcówce lat 80. z pasji lokalnych muzyków, skład zespołu zmieniał się ale dziś jest już stały, zapewnia jego lider Piotr Sadowski. Na scenie występują też: Dariusz Cieślak oraz gościnnie Malwina Wirowska– Sadowska. Zespół ma swoich wiernych fanów, teksty wychodzą głównie spod pióra Luizy Wirowskiej - Sadowskiej, która porywa na scenie zafascynowaną publiczność. Jej energia i pozytywny nastrój udziela się wszystkim.

Luiza i Piotr cały czas tworzą, teraz przymierzają się do wydania piosenek dla dzieci, zwłaszcza, że ich córki: Maja i Nela się utalentowane i nieraz wspomagają rodziców na scenie.

Skrytym marzeniem Luizy Wirowskiej - Sadowskiej jest też show z piosenkami królowej polskiej estrady, Maryli Rodowicz. Wokalistka już przygotowuje tę niespodziankę. Występują w całym kraju, spotykają się z życzliwością.

– Szczególna publiczność jest na Śląsku, ludzie są bardzo rodzinni – mówią Sadowscy. 

W obecnym  składzie tworzą od 18 lat, w repertuarze mają też covery.

Warto dodać, że wydali także kasetę z muzyką o zabarwieniu romskim, tworzyli również jako Piotr i Luiza.

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.2715 sekundy