(Fot. Włodzimierz Szczepański)

To może być polityczny powrót byłego starosty żyrardowskiego i to na szerokie wody. Jako nieliczny ma szanse zostać posłem z naszego rejonu. To nie jedyne nazwiska z Żyrardowa, które pojawią się na listach.

Za chwilę  będzie gorąco. Kampania wyborcza nabierze tempa. Do urn pójdziemy 13 października. Żyrardów należy do Okręgu Wyborczego w Płocku. Wybierzemy 10 posłów i 2 senatorów. Obecnie w parlamencie nie ma reprezentantów z Żyrardowa.


Najszybciej kandydatów, liderów list, przedstawiła parta rządząca. Wydaje się, że PiS nie stawia na kandydatów z Żyrardowa. Jedynka zagwarantowana jest dla Łukasza Szumowskiego, obecnego ministra zdrowia. Kolejną osobą pewną na liście jest Maciej Małecki, poseł z Sochaczewa. Na dalszych miejscach pojawiają się nazwiska żyrardowian: wicestarosty Krzysztofa Dziwisza, ale też nowowybranej dyrektorki SP 4 Beaty Marzędy-Przybysz. Według nieoficjalnych informacji ma być nawet wyżej na liście niż wicestarosta z Prawa i Sprawiedliwości. Komendantka żyrardowskiego hufca ZHP podkreśla swoją bezpartyjność.

– Wiem, że krążą takie wieści, że kandyduję. Miałam propozycje, ale decyzji nie podjęłam – Beata Marzęda-Przybysz powiedziała w rozmowie z „Głosem Żyrardowa”.

Potwierdziła swój strat do Sejmu Beata Rusinowska, która już zasiadała w poselskiej ławie. Listę otwierać będzie Marcin Kierwiński, poseł, a także przewodniczący Platformy Obywatelskiej RP w Warszawie, były Szef Gabinetu Premiera RP. Oprócz wspomnianej byłej posłanki pojawia się nazwisko – Krzysztofa Skrobisza, obecnie żyrardowskiego radnego.

Ciekawie prezentuje się lista PSL. Były starosta Wojciech Szustakiewicz potwierdził, że wystartuje lisy partii ludowców. W wyborach do powiatu uzyskał procentowo najwięcej głosów.

– Miałem wiele propozycji, ale zdecydowałem się na PSL. W moich doświadczeniach samorządowych, to była partia mi najbliższa. Zawsze mogłem liczyć na jej pragmatyzm i twórcze podejście. Jej wartości są mi też najbliższe. Partia pobłądziła w Koalicji Europejskiej, ale przyszła chwila refleksji. Nie można psuć tradycji najstarzej w Polsce partii – komentuje Wojciech Szustakiewicz.

Obok niego na giełdzie nazwisk pojawia się też Nina Mirgos-Kilanowska. Była rzeczniczka żyrardowskiego magistratu, obecnie rzeczniczka Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP. Niemal pewniakiem jest Waldemar Pawlak w wyborach do senatu. Do wyborów ludowcy idą z ugrupowaniem Pawła Kukiza. Jako o kandydacie z tej partii wymienia się w kuluarach Jerzego Jankowskiego.

Pojawia się jeszcze jedno nazwisko kandydatki z SLD Emilii Kotewskiej-Avramcovej. Niegdyś ta partii rządziła w Polsce w koalicji z PSL.

Nasi, byli posłowie

Benedykt Suchecki – 2001

Dariusz Kaczanowski – 2007

Beata Rusinowska – 2010 i 2014

Paweł Sajak – 2011

Włodzimierz Szczepański

napisz maila ‹
ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 4

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 3
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.1866 sekundy