z miasta

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ16 sierpnia 2019 | 10:37

(Fot. Włodzimierz Szczepański)

Przy ul. Jasnej rozpoczęła się miejska inwestycja. Przy samej jezdni stanął metalowy płot, który znacznie ograniczył widoczność. Należy znacznie zwolnić, aby nie zaskoczyć wchodzącego na pasy pieszego. Zapytaliśmy magistrat, czy nie można tego problemu rozwiązać. Odpowiedź ratusza jest zaskakująca.

Przy ulicy Waryńskiego powstał pierwszy od lat blok komunalny z 43 lokalami. To był pierwszy etap. Teraz powstanie jednoklatkowy budynek o trzech kondygnacjach, który będzie przylegać bezpośrednio do ściany już istniejącego budynku. Główne wejście zlokalizowano w elewacji frontowej od ul. Jasnej. Co ważne będzie to kontynuacja pierzejowej zabudowy ulicy. Obiekt wyglądem nawiązywać będzie XIX-wiecznej stylistyki.

Wykonawca inwestycji postawił metalowy płot tuż przy jezdni. Znacznie ograniczył widoczność przed przejściem dla pieszych przy ul. Waryńskiego. Zapytaliśmy ratusz, czy przynajmniej przed skrzyżowaniem nie można było zrobić ogrodzenia z siatki, która mniej ogranicza widoczność? Na naszym profilu społecznościowym Czytelnicy zgodzili się z tym spostrzeżeniem.

– Wczoraj wracając tamtędy, mało mnie nie potrącił kierowca samochodu. Co prawda wolno jechał, ale ani ja nie widziałem czy coś nadjeżdża, jak i kierowca nie widział, że ktoś wyjdzie na pasy. Kawałek siatki nie jest żadnym problemem, a przestrogą dla innych – napisał Czytelnik.

Jak poinformował nas Urząd Miasta w Żyrardowie, wykonawca ma zatwierdzoną czasową zmianę organizację ruchu w rejonie prowadzonej inwestycji, która polega na zamknięciu dla ruchu ul. Jasnej na odcinku od ul. L. Waryńskiego do ul. J. Kilińskiego w okresie od 22 lipca do 20 grudnia 2019 r. Urzędnicy dodają, że na obecnym etapie prac budowlanych dla wykonawcy wystarczającym jest wygrodzenie samego chodnika.

– Chcąc zminimalizować utrudnienia i niedogodności dla mieszkańców, wynikające z czasowej zmiany organizacji ruchu, wykonawca zdecydował się pozostawić przejezdną ul. Jasną tak długo, jak tylko będzie to możliwie – czytamy w odpowiedzi.

Podkreślają, że ogrodzenie placu budowy przy skrzyżowaniu ulic Jasnej i Waryńskiego ma „ścięty narożnik” po to właśnie, by poprawić widoczność w rejonie przejścia dla pieszych. Dalsza część odpowiedzi jest zaskakująca. Przypomnijmy pytanie: – dlaczego przy samym przejściu wykonawca nie zrobił ogrodzenia np. z siatki, czyli ogrodzenia pozwalającego na obserwację?

– Jeśli Państwa zdaniem jest to rozwiązanie niewystarczające (i macie tego potwierdzenie w sygnałach napływających do redakcji od mieszkańców), jedynym wyjściem jest zamknięcie dla ruchu ul. Jasnej do 20 grudnia 2019 roku, zgodnie z zatwierdzoną czasową zmianę organizacji ruchu w rejonie prowadzonej inwestycji – czytamy w przesłanej przez magistrat odpowiedzi. Włodzimierz Szczepański

Ponad cztery miliony

Przetarg na wzniesienie budynku przy ul. Jasnej wygrała firma Tel-Bud z Warszawy. Zakres to nie tylko budowa, ale także wykonanie instalacji elektrycznej, centralnego ogrzewania, przyłącza wodociągowego, kanalizacji sanitarnej oraz utwardzenie terenu i zagospodarowanie zieleni. Wartość całej inwestycji to 4 mln 255 tys. zł. Na jej realizację wykonawca ma czas do 30 października 2020 r.

Włodzimierz Szczepański

napisz maila ‹
ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 2

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 1
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.2557 sekundy