z powiatu

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ27 sierpnia 2019 | 18:24

(fot. Nadesłane)

Jaktorowianie pojechali na południe kraju. Przy okazji odwiedzili grób słynnego rodaka. Mają kolejne pomysły na aktywne spędzanie czasu.
 

Na co dzień kręcą kilometry na rowerach, ale dwa razy do roku członkowie i sympatycy Towarzystwa Cyklistów w Jaktorowie wyjeżdżają na wycieczki autokarowe. W maju byli w Dreźnie i kotlinie Jeleniogórskiej. A przed kilkoma dniami wrócili z Beskidu śląskiego.


– Odwiedziliśmy też cmentarz ewangelicki w Cieszynie i złożyliśmy kwiaty na grobie Pawła Hulki-Laskowskiego. To jest kontynuacja poznawania jego losów. Rok temu podczas zlotu w Żyrardowie rozmawialiśmy o nim. Odwiedziliśmy później Otrębusy, w których został aresztowany – opowiada Tadeusz Murzyn, szef jaktorowskich cyklistów.TCJ skupia około 50 osób.

– Co jak na wiejską gminę jest dużo – podkreśla Tadeusz Murzyn.

Na uwadze mają też rozwój infrastruktury rowerowej. Oni też zbierali podpisy pod petycją w sprawie budowy ścieżki rowerowej wzdłuż drogi wojewódzkiej. Na ich stronie internetowej można znaleźć kalendarz wypraw rowerowych. W najbliższym czasie jadą do Grodziska.

Stowarzyszeniu udało się zdobyć dofinansowanie z powiatu. Dlatego co roku przygotowuje wydarzenie…

– Organizowaliśmy spotkanie poświęcone darciu pierza. Znaczeniu tego wydarzeniu na wsi. Rowerzyście prawie jak Koło Gospodyń wiejskich – śmieje się prezes TJC i dodaje: – a teraz będzie wszystko o ziemniaku.
 

Włodzimierz Szczepański

napisz maila ‹
ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.2397 sekundy