z miasta

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ2 września 2019 | 17:12

(Fot. Włodzimierz Szczepański)

– Dlaczego miasto ma budować żłobki? – zapytał prezydent Żyrardowa Lucjan Chrzanowski i dodał: – Skoro są w mieście organizacje, które chcą podjąć się tego trudu.

Te kilka zdań prezydenta Chrzanowskiego oddaje kierunek jego polityki. Dziś (02.09.)  przy ul. Waryńskiego w dawnym internacie i szkole pielęgniarskiej wielkie wydarzenie. Przedsiębiorstwo Społeczne ŚMA, organizacja non profit, zaprosiło wielu gości na oficjalną uroczystość uruchomienia żłobka Akademia Malucha Pluszowy Miś.

Był m.in. poseł PiS, Maciej Małecki i oczywiście prezydent Lucjan Chrzanowski. Kilka zdań z przemówienia oddaje sens polityki prezydenta Chrzanowskiego.

– Dlaczego miasto ma budować żłobki? – zapytał prezydent Żyrardowa Lucjan Chrzanowski i dodał: – Skoro są w mieście organizacje, które chcą podjąć się tego trudu.

Wykorzystanie inwencji i sił organizacji pozarządowych widać w innych działaniach ratusza. Ostatnia uchwały rady miasta w sprawie konsultacji społecznych ilustruje kierunek działania Lucjana Chrzanowskiego.

Na chwilę przed oficjalną uroczystością pojawił się były prezydent Żyrardowa, poprzedniej kadencji, złożył też gratulacje szefowej Kindze Siudek. Dzięki jej staraniom i zespołu przy ul. Waryńskiego powstała placówka dla ponad 70 dzieci. Podczas uroczystości przemykały wraz rodzicami po korytarzu. Placówka już działa.

Wnętrze budynku zmieniło się całkowicie. Prezydent Chrzanowski zdobył się na dużą szczerość. Stwierdził, że nie wierzył, że prezes uda się tego dokonać. Tym bardziej przekonany jest o słuszności powierzenia takich działań podobnym organizacjom.

Dla „Głosu Żyrardowa i Okolicy” prezes Kinga Siudek skomentowała słowa prezydenta. Odpowiedź w czwartek (05.09.) na łamach naszego tygodnika. Więcej też informacji dla rodziców o żłobku.

Włodzimierz Szczepański

napisz maila ‹
ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 4

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 3
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.2086 sekundy