z miasta

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ6 września 2019 | 11:15 komentarzy 2

(Fot. Włodzimierz Szczepański)

Nasz Czytelnik zaniepokoił się wykonaniem prac nad Stawem św. Jana. To inwestycja miasta. Wyjaśnienia ratusza uspokoją chyba nie tylko jego.

– Nad stawem św. Jana zobaczyłem budowę pomostu na stopniach betonowego nabrzeża. Ekipie robotników szło to bardzo sprawnie. Cieszy mnie, że to miejsce wypięknieje. Jest jednak pewne „ale” – opowiada Wojciech Leszczyński.

Układany materiał wygląda na niekonserwowane, surowe drewno. Żyrardowianin podkreśla, że bale kładzione są bezpośrednio na betonie. Obawia się, że najniższy stopień będzie zalewany.

– Efektem prac będziemy cieszyć się krótko. Wszystko zgnije – mówi z troską.

Prowadzone prace nad stawem, to element niemal całkowitej „przebudowy” żyrardowskich parków.

– Zabudowa schodów wchodzi w zakres prac mających na celu kompleksowe zagospodarowanie parku przy Stawie św. Jana. Koszt całej inwestycji wynosi 1 635 540,20 złotych – wyjaśnia Aneta Szymańska z Jednostki Realizującej Projekt Urzędu Miasta Żyrardowa.

Jest szansa, że ten zakątek może stać się tak modny i rozpoznawalny, jak bulwary w Warszawie, a może na Brdą w Bydgoszczy. Oczywiście, na miarę Żyrardowa. A czy inwestor pomyślał o zabezpieczeniu materiałów?

już widać, że konstrukcja położona jest na włókninie, czyli chroni przed stycznością z betonem..

– Trwające roboty dotyczą zabudowy betonowych schodów drewnem. Do budowy konstrukcji używane jest drewno z modrzewia syberyjskiego, które zostało odpowiednio zaimpregnowane, bezbarwnym środkiem. Najniższe elementy konstrukcji zostaną wypoziomowane odpowiednio do poziomu wody tak, aby nie były zalewane – dodaje Aneta Szymańska.

Poprawią jakość życia
Koszt całej inwestycji wynosi 1 635 540, 20 zł, a realizowana jest ona w ramach projektu „Poprawa jakości życia mieszkańców poprzez rozwój terenów zieleni w mieście Żyrardowie”, na który miasto pozyskało dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Włodzimierz Szczepański

napisz maila ‹
ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 12

 • 6
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 2
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY
 • 2
  WKURZAJĄCY
 • 1
  BRAK SŁÓW

2Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~żyrardowianka 2 5 miesięcy temuocena: 100% 

  oby tylko ten park w okół Św. Jana nie był cały w ścieżkach betonowych tak jak pozostałe nasze nowo remontowane skwerki. Zieleń też jest potrzebna!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mieszkanka Żrdw 1 5 miesięcy temuocena: 100% 

  Zgadzam sie z pania, jak dla mnie tego betony jest stanowczo za duzo i oby okolice św. Jana zachowaly choc troche swojego dzikiego uroku.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.3038 sekundy