z miasta

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ11 września 2019 | 12:33

(Fot. Włodzimierz Szczepański/Nadesłane)

Żyrardowskie mamy posumowały lato na placach zabaw. Ich uwagi ratusz powinien wziąć do serca. Wczoraj magistrat zapowiedział, że jest projekt placu zabaw w parku Dittricha.

 

Da nas żyrardowskie mamy posumowały place zabaw w okresie letnim. Materiał ukazał się (05.09.) Pierwsze poskarżyły się nam mamy z osiedla Żeromskiego.


– Pomysł rozpoczęcia modernizacji placu zabaw przy Mostowej z jednoczesną likwidacją miejscu zabaw w parku Dittricha był fatalnym rozwiązaniem – komentowały Czytelniczki.

Paulina Drozd koordynatorka z Żyrardów Nosi, grupy skupiającej młode mamy, przyznaje, że na osiedlu Żeromskiego jest problem.

– Na modernizowanych Jordankach przy Mostowej zostawione jest trochę placu dla dzieci. Trudno jednak, aby maluchy bawiły się wśród maszyn budowlanych – tłumaczy Paulina Drozd.

Praktycznie dla najmłodszych zostają place przy blokach, czyli spółdzielcze, małe.
Jest jeszcze miejski na tyłach szkoły podstawowej „siódemki”.


– W wakacje przychodziłyśmy tam ze zmiotkami, bo było mnóstwo szkła. Nie wiem, czy to przypadek, czy celowo ktoś położył, aby dziecko się poraniło. Szkło było na wyższym poziomie wieżyczki, tam, gdzie musi chwycić się rączkami – tłumaczy.

Zbierały nie tylko rozbite szkło, ale niedopałki. W czasie wakacji na plac przychodziła też starsza młodzież.

Nawet w upalne lato okazało się, że Eko-Park przy ul. Nietrzebki ma poważną wadę.

– Brakuje cienia drzew. Przy trzydziestostopniowym upale trudno wyjść z dzieckiem na plac. Stąd plac zabaw w parku Dittricha był tak ważny. A z tego, co mówią mi mamy, praktycznie został zlikwidowany – dodaje.

Wczoraj (10.09.) ratusz na swoim profilu społecznościowym zapowiedział, że jest już projekt budowy placu zabaw w parku Dittricha. Projekt wykonał Miejski Zespół Urbanistyczny na zlecenie Urzędu Miasta Żyrardowa. Wiosną przyszłego roku pojawi się w miejscu dotychczas istniejącego.

– Dzieci będą miały do dyspozycji trzy nowe wielofunkcyjne urządzenia. Będzie to huśtawka z sześcioma siedziskami, karuzela i zestaw wspinaczkowy (drabinki, ścianka wspinaczkowa, zjeżdżalnie). Ponadto zamontowane zostanie nowe bezpieczne i komfortowe podłoże o nawierzchni mineralno-żywicznej. Wymienione też zostanie podłoże przy istniejącej huśtawce wahadłowej – czytamy w informacji ratusza.


 


 

Włodzimierz Szczepański

napisz maila ‹
ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 4

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 1
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.2346 sekundy