wydarzenia

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ13 września 2019 | 13:18

Dwa gwiazdorskie wieczory na głównej scenie, kolorowa parada, Targi Ogrodniczo-Rolne, Festiwal Roślinożercy czy wreszcie pierwsza odsłona balonowej fiesty! 14 i 15 września odbędzie się kolejna edycja Skierniewickiego Święta Kwiatów, Owoców i Warzyw.

RAMOWY PROGRAM ŚWIĘTA:


SOBOTA (14 września)

10.00 Otwarcie XXII Targów Ogrodniczo-Rolnych oraz XIII Targów Zdrowej Żywności (Hala OSiR, ul. Pomologiczna 8)
12.15 Świąteczna Parada – „W rytmie natury” (ulicami: Rybickiego, Konstytucji 3 Maja, Senatorska, Rynek)

RYNEK:
13.15 Otwarcie Święta
13.00-15.00 Coś pysznego! – wielkie degustacje
14.30 Koncert Orkiestr oraz gości z Litwy i Ukrainy
16.15 I Fiesta Balonowa – powitanie baloniarzy
16.30 Kwiat Skierniewic – wybory miss
18.15 Grzegorz Hyży
19.20 Kamil Bednarek
20.30 Pokaz sztucznych ogni i mapping
21.05 Kombii
22.20 Golec uOrkiestra


NIEDZIELA (15 września)

09.30 Msza św. Dziękczynna (Kościół pw. Św. Jakuba, ul. Senatorska 11/13)

RYNEK:
13.00 Akademia Tańca 4-20 – program taneczny
13.30 Żarłoki! – konkurs jedzenia burgerów na czas
14.20 Art. Stadion – program taneczny
15.15 Nowaki
16.20 Miły Pan
17.30 Top Girls
18.40 Poparzeni Kawą Trzy
19.50 Piotr Cugowski
21.00 Kasia Kowalska
23.00 Mapping
 

ŚWIĘTO W CENTRUM KULTURY I SZTUKI


SOBOTA (14 września)

13.00 Recital Artura Dyśko

13.20 Festiwal „Roślinożerców” – blok kulinarny

13.30 „Kwiatuszek Skierniewic” – finał wyborów – program „Głosu Skierniewic i Okolicy” (przed ogłoszeniem werdyktu jury wystąpi Zespół Piosenki Dziecięcej „Tęcza”)

14.45 „Akademia Talentów” – przedstawienie muzyczne w wykonaniu uczniów Niepublicznej Szkoły Podstawowej „Źródła”

15.15 Koncert w wykonaniu Skierniewickiej Orkiestry Dętej

15.45 „Musicale” – program w wykonaniu Grupy Underground Kids

16.15 „Znani nieznani” – program wokalny – koordynacja Wojciech Smyk

17.30 „Sięgnąć Gwiazd” – koncert Grupy Wokalnej Singers

18.00 Program taneczny w wykonaniu Art-Station oraz Niepublicznej Szkoły Baletowej Art-Station


NIEDZIELA (15 września)

12.30 Ewa Stolińska i The Collocations Project – koncert

13.00 Maribella – program wokalny

13.30 Latino – pokaz tańca dzieci

13.40 „Na Biesiadną Nutkę” – koncert w wykonaniu dzieci, młodzieży i dorosłych z kół zainteresowań działających w Mszczonowskim Ośrodku Kultury

14.40 „Bukiet pieśni” – koncert Teresy Walendzik – Klub Seniora „Ara”

15.00 „Skierlotka” – rozstrzygnięcie XIV edycji konkursu na świąteczną szarlotkę

15.25 „Tańce, przyśpiewki, oberki i polki regionu łowickiego” – Kapela Ludowa Jerzego Jasiaka

16.20 „Zaczarowani Tańcem” – program taneczny w wykonaniu Akademii Tańca 4-20

17.25 Lastin Line – koncert

17.50 „Festiwal Roślinożerców” – blok kulinarny

18.00 Głos Skierniewic – koncert w wykonaniu laureatów konkursu – koordynacja Artur Sułek
 

INSTYTUT OGRODNICTWA NA ŚWIĘCIE


Osada Pałacowa, ul. Konstytucji 3 Maja 1/3

12.00-17.00 Zwiedzanie Pałacu Prymasowskiego – siedziby Instytutu Ogrodnictwa (wejście grup o godz. 12.00, 13.00, 14.00, 15.00, 16.00, zwiedzanie bezpłatne)

10.00-18.00 Kiermasz wystawienniczo-handlowy

  • Ośrodek Elitarnego Materiału Szkółkarskiego IO w Prusach – prezentacja materiału szkółkarskiego, z możliwością zakupu
  • Kwiaciarski Zakład Doświadczalny IO w Nowym Dworze  – prezentacja materiału szkółkarskiego roślin ozdobnych z możliwością zakupu
  • Sadowniczy Zakład Doświadczalny IO Brzezna – prezentacja materiału szkółkarskiego z możliwością zakupu
  • Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa – promocja kampanii „Polska smakuje” oraz prezentacja spółek: „Spójnia” Hodowla i Nasiennictwo Ogrodnicze, Krakowska Hodowla i Nasiennictwo Ogrodnicze POLAN, PlantiCo – Hodowla i Nasiennictwo Ogrodnicze Zielonki.
  • Stowarzyszenie Branży Grzybów Uprawnych Gościom Skierniewickiego Święta – degustacja dań z grzybów uprawnych

10.00-18.00 Sprzedaż owoców z Sadu Doświadczalnego w Dąbrowicach

  • Osada Pałacowa, ul. Konstytucja 3 Maja 1/3
  • Sklep KZD Nowy Dwór, ul. Reymonta 18

XXII Targi Ogrodniczo-Rolne, Hala Ośrodka Sportu i Rekreacji, ul. Pomologiczna 8

SOBOTA (14 września)

10.00 Otwarcie XXII Targów Orgodniczo-Rolnych oraz XIII Targów Zdrowej Żywności

10.00-18.00 XIII Targi Zdrowej Żywności

SOBOTA-NIEDZIELA (14-15 września)

11.00-18.00 XLII Wystawa Kwiatów, Owoców i Warzyw przygotowana przez pracowników Instytutu Ogrodnictwa

  • prezentacja ciekawych odmian owoców, warzyw, roślin ozdobnych
  • prezentacja kompozycji florystycznych
  • wystawa roślin ozdobnych Kwiaciarskiego Zakładu Doświadczalnego IO w Nowym Dworze

11.00-17.00 VI Ogrodniczy Festiwal Nauki dla Najmłodszych

  • warsztaty naukowe dla dzieci w wieku 5-12 lat
  • gry i zabawy o tematyce ogrodniczej
  • doświadczenia chemiczne i fizjologiczna

11.00-15.00 Konsultacje i poradnictwo indywidualne udzielane przez pracowników naukowych IO

11.00-15.00 Nauka – Praktyce – spotkanie z realizatorami wybranych projektów badawczych prowadzonych w IO oraz prezentacja materiałów promocyjnych i upowszechnieniowych przygotowanych w ramach realizacji Programów Wieloletnich MRiRW

NIEDZIELA (15 września)

11.30 Finał I Fiesty Balonowej

15.00 Rozstrzygnięcie konkursów:

  • wzorowa działka
  • największy Owoc i Warzywo

Scena OSiR

14.00-14.20 Prelekcja „Poprawa bioróżnorodności i ograniczenie organizmów szkodliwych w ekologicznych w ekologicznych uprawach roślin sadowniczych” – prezentacja projektów: Domino, Excalibur i innych – dr Małgorzata Tartanus, dr hab.  Eligio Malusa, prof. IO

14.20-14.30 Prezentacja projektu Biogleba  „Ochrona Bioróżnorodności gleby warunkiem zdrowia obecnych i przyszłych pokoleń” – dr Beata Kowalska

14.30-14.50 Prezentacja projektu BioSafeFood „Opracowanie technologii produkcji wysokiej jakości, bezpiecznych dla konsumenta owoców i warzyw z zastosowaniem nowych biopreparatów w ochronie upraw przed chorobami” – dr Artur Mikiciński

15.00-15.20 Prelekcja „Wykorzystanie pożytecznych mikroorganizmów w uprawie roślin ogrodniczych” – prezentacja projektów BIO FERTIL i ECOFRUIT – dr hab. Lidia Sas, prof.IO
 

COŚ PYSZNEGO


Wielkie degustacje

SOBOTA (14 września)

13.00-15.00 Rynek

  • Skierlotka
  • kasza z dzikiem

NIEDZIELA (15 września)

13.00-15.00 Rynek

  • zupa kalafiorowa
  • letni ogród na patelni
  • koktajle owocowe i warzywne

Festiwal Roślinożerców (Pasaż Nurzyńskiego – parking pomiędzy kinem Polonez a sklepem meblowym)

sobota-niedziela

10.00-19.00 Zielony Jarmark – produkty roślinne i rolnictwa ekologicznego, przetwory, przekąski wegetariańskie i wegańskie

12.00-19.00 Strefa Kulinarna – degustacja potraw wegańskich i wegetariańskich z całego świata

sobota – warzywne zupy i gulasze

niedziela – kaszotta, risotta i sezonowe warzywa

12.30-18.30 Strefa Warsztatowa – wspólne gotowanie dań roślinnych pod okiem kucharzy i amatorów

sobota – Tajlandia, Malezja, Indie – egzotyka w kuchni

niedziela – sałaty i miski pełne zdrowia
 

MIEJSCA I WYSTAWY – WARTO ZOBACZYĆ!


Centrum Kultury i Sztuki (ul. Reymonta 33)

sobota-niedziela 10.00-18.00

  • „Biało-czerwona” – wystawa patchworków
  • Wystawa kompozycji kwiatowych
  • „Dzikich roślin czar” – wystawa prac malarskich Grupy plastycznej „Kolor” z Mszczonowskiego Ośrodka Kultury


Akademia Twórczości (ul. Piłsudskiego 2)

sobota-niedziela 10.00-18.00

  • „Kogel-mogel z kwiatkiem” – malarstwo Anny Lipińskiej-Brody


Osada Pałacowa (ul. Konstytucji 3 Maja 1/3)

  • Pałac Prymasowski
    sobota-niedziela 12.00-17.00
  • Brama Parkowa Muzeum Tradycji 26. Skierniewickiej Dywizji Piechoty
    sobota 14.00-18.00 niedziela 11.00-14.00
  • Park Miejski
    sobota-niedziela 10.00-22.00


Biuro Wystaw Artystycznych (Hala OSiR nr 2, ul. Pomologiczna 8)

sobota-niedziela 10.00-18.00

  • NATURA & KULTURA – wystawa ze zbiorów własnych BWA


Wystawa kotów rasowych (Hala OSiR nr 2, ul. Pomologiczna 8)

sobota-niedziela 10.00-18.00


Parowozownia (ul. Łowicka 1)

  • Specjalny Dzień Otwarty w Parowozowni

sobota 13.00-17.00 (zwiedzanie z przewodnikiem o godz. 13.00, 14.00, 15.00)

niedziela 11.00-17.00 (zwiedzanie z przewodnikiem o godz. 11.00, 12.00, 13.00, 14.00, 15.00)

Muzeum Historycznej Skierniewic (ul. Batorego 64 J)

Sobota-niedziela 10.00-18.00

  • „Dzieje Skierniewic” – wystawa stała
  • „Dla przeszłości – przywrócić pamięć o przedwojennej organizacji przysposobienia wojskowego kobiet” – wystawa czasowa
  • „Bitwa nad Bzurą w malarstwie Adama Bojary” – wystawa czasowa
  • „Grażyna Hase. Moje pół wieku z modą” (miejsce: Dworek Konstancji Gładkowskiej - Oddział Muzeum Historycznego Skierniewic, pl. Floriana 4) sobota-niedziela 12.00-18.00

ZOBACZ RÓWNIEŻ Święto Kwiatów, Owoców i Warzyw na zdjęciach z lat 80.

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 9

  • 7
    BARDZO PRZYDATNY
  • 1
    ZASKAKUJĄCY
  • 0
    PRZYDATNY
  • 0
    OBOJĘTNY
  • 0
    NIEPRZYDATNY
  • 1
    WKURZAJĄCY
  • 0
    BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.1905 sekundy