z powiatu

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ2 października 2019 | 09:07
Pani Sylwia codziennie podróżuje rowerem, jest za budową ścieżki rowerowej.

Pani Sylwia codziennie podróżuje rowerem, jest za budową ścieżki rowerowej. (Justyna Napierała)

Mieszkańcy Skierniewic, Pamiętnej i Kamiona łączą siły. Chcą budowy ścieżki rowerowej przebiegającej przez ich miejscowości i łączącej je ze sobą.

Wiosną rozpoczęli intensywną kampanię informacyjną. Jednoczą siły, zbierają podpisy. Udało się już zebrać 800.

– Chcemy dobić do 1000 i wyślemy wniosek do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych, która jest zarządcą tego odcinka drogi – mówi Agata Grzejszczak radna z Kamiona, gmina Puszcza Mariańska.

Agitowali w tej sprawie podczas Święta Kwiatów, Owoców i Warzyw.

Ścieżka nie tylko połączy rekreacyjne miejscowości ale też poprawi bezpieczeństwo na tej bardzo ruchliwej drodze.

– Mamy problem bo nie ma chodnika, ścieżka ułatwiłaby nam życie, ludzie chodzą w kamizelkach odblaskowych na przystanek i z latarkami ale to wciąż za mało – dodaje radna Kamiona.

Ścieżka to ponad 5 kilometrów, każdy kilometr takiej inwestycji to koszt blisko jednego miliona złotych.

Coraz więcej osób wyrusza na przejażdżki, korzysta z jednośladów, przyjeżdżają do Kamiona by uczestniczyć w spływach, dlatego warto inwestować, bo to kierunek rozwoju tej miejscowości.

Lokalne stowarzyszenie uporządkowało centrum Kamiona i teren przy zbiorniku wodnym, dlatego ścieżka mogłaby dopełnić całość i przyciągać turystów.

– Podobny pomysł już kilka lat temu miał Bolimowski Park Krajobrazowy – mówi Stanisław Pytliński, zastępca dyrektora Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego, Oddziału Terenowego Bolimowskiego Parku Krajobrazowego. Przyznaje, że chętnie przyłączy się do inicjatywy mieszkańców.

– Wcześniej mowa była o ścieżce prowadzącej z Żyrardowa do Kamiona a teraz na całej długości drogi, do Skierniewic tym lepiej – podkreśla Stanisław Pytliński.

Deklaruje swoje wsparcie i pomoc.

Na Facebooku powstał profil popierający budowę ścieżki. Jego inicjatorzy wracają uwagę, że na głównej drodze nie ma żadnego oświetlenia, nie posiada ona praktycznie żadnego użytkowego pobocza, mimo ograniczenia prędkości nie jest to ograniczenie stosowane przez kierujących. Na tym odcinku istnieje ostry łuk drogi na którym miało już miejsce wiele niebezpiecznych zdarzeń. W ostatnich latach w tym rejonie powstało wiele firm produkcyjnych, handlowo-usługowych do których dojeżdża wiele transportów, kontrahentów, klientów co powoduje zmniejszenie bezpieczeństwa. W okresie letnim drogą porusza się wiele maszyn rolniczych. W przypadku jakiegoś zdarzenia na autostradzie A2 na odcinku od węzła Wiskitki do węzła Skierniewice ruch zostaje przekierowywany na tę drogę. Dobowy ruch pojazdów na tym odcinku według pomiarów z roku 2015 to ponad 6 tys. pojazdów na dobę. Pamiętna jak i Kamion nie są terenami zabudowanymi, nie ma białych tablic. Według opinii policji w tym rejonie dokładnie w Pamiętnej dochodzi średnio do jednego wypadku w miesiącu.  

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 3

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 1
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.2482 sekundy