z miasta

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ4 października 2019 | 13:20

(fot. red)

Magistrat zapewnia, że w tym roku powstanie ścieżka rowerowa w ul. Spacerowej na odcinku od ul. Moniuszki do ul. Mireckiego. Natomiast do końca maja przyszłego roku w miejscu byłego rowu 51, od ul. Skrowaczewskiego do ul. Okrzei.

Firma PLANETA z Warszawy wykona na ul. Spacerowej ścieżki rowerowej z betonu asfaltowego i zjazdów oraz budowę kablowej sieci energetycznej niskiego napięcia i montaż słupów z oprawami oświetleniowymi LED. Wartość umowy - 133.657,81 zł brutto. Termin wykonania prac - 15 listopada br.

Firma ELD MAR Roboty Drogowe z Żyrardowa wybuduje na terenie po byłym rowie 51 ścieżkę rowerową z betonu asfaltowego, chodnik z kostki betonowej, parking dla rowerów również z kostki betonowej w miejscu, gdzie zamontowana zostanie wiat rowerowa ze stojakami na rowery. Projektant przewidział też punkt naprawy dla rowerów i budowę oświetlenia ulicznego, m.in. montaż słupów z oprawami oświetleniowymi LED. Budowa zakończy się 29 maja 2020 r., a kosztować będzie 2.203.144,20 zł brutto.

Te dwa zadania zrealizowane zostaną dzięki dofinansowaniu z funduszy europejskich, w ramach projektu: "Redukcja emisji zanieczyszczeń powietrza w gminach południowo-zachodniej części Warszawskiego Obszaru Funkcjonalnego poprzez budowę Zintegrowanego Systemu Tras Rowerowych - Etap II".

Prezydent Lucjan Chrzanowski podpisał umowy z wykonawcami.

To już miliony

W ramach projektu miasto pozyskało ponad 6,3 milionów zł. Powstanie w sumie pięć dróg rowerowych o łącznej długości prawie 6 km. Aktualnie dobiega końca budowa w ul. Opolskiej, na odcinku od skrzyżowania z ul. Reymonta do skrzyżowania z ul. Rolną. Kolejne ścieżki w ramach II etapu projektu powstaną jeszcze w ul. Mireckiego (od skrzyżowania z terenem po byłym rowie 51 do skrzyżowania z ul. Procnera oraz w ul. Ziołowej na odcinku od ul. Rolnej do ul. Słowiańskiej.


 

Włodzimierz Szczepański

napisz maila ‹
ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.2492 sekundy