(Fot. WOSP Żyrardów)

Kilkadziesiąt misiów z hasłem „Nie bij mnie - kochaj mnie!” w środę rano trafiło na ulice Żyrardowa. W ten sposób Stowarzyszenie Qltur Generator i działający przy nim Sztab WOŚP Żyrardów postanowiły zwrócić uwagę na problem przemocy wobec najmłodszych.

- NIE przemocy wobec najmłodszych. Chcemy zwrócić uwagę żyrardowian na ten palący problem - problem, o którym wciąż tak trudno jest mówić  - mówi Jarek Sieczka, szef żyrardowskiego Sztabu WOŚP.


W kilkudziesięciu miejscach na terenie Żyrardowa - na przystankach autobusowych, w bezpośrednim sąsiedztwie szkół na przechodniów czekały specjalnie przygotowane pluszaki.

Każdy z nich miał przypiętą fiszkę z hasłem przewodnim akcji - „Nie bij mnie - kochaj mnie", a także opatrunek, symbolizujący ranę, jaką dorośli tak często wyrządzają dzieciom.

2 października to Międzynarodowy Dzień bez Przemocy i właśnie z tej okazji w Żyrardowie odbyła się akcja „Historia Misia” , którą w grudniu 2013 roku zainicjowała Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

 

Włodzimierz Szczepański

napisz maila ‹
ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 7

 • 4
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 3
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.2639 sekundy