z powiatu

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ9 października 2019 | 10:52
Dzień Seniora w Mszczonowie.

Dzień Seniora w Mszczonowie. (Justyna Napierała)

Na was zawsze można liczyć, zwrócił się do seniorów w dniu ich święta burmistrz Mszczonowa Józef Grzegorz Kurek. Sala w Mszczonowskim Ośrodku Kultury gdzie odbywały się obchody (5.10) Dnia Seniora pękała w szwach. Z roku na rok w Mszczonowie jest coraz więcej aktywnych osób na emeryturze. – Seniorzy to ludzie którym należy się szacunek i uznanie – mówiła prezes Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Mszczonowie Maria Nowis. – Naszym zadaniem jest propagowanie postulatów które przyczyniają się do poprawy opieki zdrowotnej, zapobiegania niepełnosprawności i równej dostępności do oferty społecznej i kulturalnej – mówiła pani Maria. Zwróciła uwagę na to jak ważna jest aktywność seniorów, fizyczna i intelektualna.

Drzwi są dla nich otwarte zawsze w Mszczonowskim Ośrodku Kultury, gdzie odbywają się zajęcia Uniwersytetu Trzeciego Wieku, w Klubie Seniora, Bibliotece, na Termach czy w GCI.

Każda z placówek swoją ofertę przygotowuje także z myślą o najstarszych mieszkańcach miasta i gminy.

– Cieszcie się zdrowiem i szczęśliwą rodziną, grajcie w warcaby, w szachy chodźcie do kina, od czasu do czasu napijcie się wina, jak najdzie chęć idźcie na tańce, jak macie potrzebę przytulcie różańce, popatrzcie jak rośną nowe pokolenia i wszystko wokół się zmienia – dodała prezes Związku.

– W przyszłym roku będziecie świętować pięćdziesięciolecie organizacji w  Mszczonowie, dorzucę grosza by to było długie i godne świętowanie – podkreślił szef mszczonowskiego ratusza.

– Planujemy dla Was nową siedzibę, wybudujemy obiekt przy ulicy Tarczyńskiej – dodał samorządowiec.

– Tam będzie centrum usług wspólnych z salą do tańca i do różańca – podkreślił z uśmiechem.

– Życzę wam dużo zdrowia i szerokim łukiem omijajcie budynek za przedszkolem – dodał (red. mowa o przychodni zdrowia).

– Cieszcie się każdym dniem – zakończył wypowiedź Józef Grzegorz Kurek.

– Zastanawiałam się nad tym, czym jest jesień życia? – zwróciła się do seniorów starosta powiatu żyrardowskiego Beata Sznajder.

– Obserwując mszczonowskich seniorów wiem, że jesień jest piękna, kolorowa, ciepła i radosna, taka jacy Wy jesteście. Jesteście młodzi duchem i dla nas wzorem do naśladowania – dodała starosta powiatu.

Dla seniorów tego dnia wystąpili artyści z Mszczonowskiego Ośrodka Kultury, tradycyjnie już rozstrzygnięto konkurs na najlepsze ciasto.

Spośród 14 smakołyków, jury w składzie Beata Sznajder, Józef Grzegorz Kurek, Klaudiusz Stusiński, Ryszard Stusiński, Waldemar Suski i Barbara Gryglewska wybrało słodkie dzieło Marii Mikiewicz, drugie miejsce zajęło ciasto Aliny Kamińskiej a trzecie Grażyny Strzeleckiej.

Tego dnia uhonorowano najstarszych seniorów, 80- latkę, panią Władysławę Mendygrał i 90-latka, pana Józefa Woźnickiego.

Biblioteka przygotowała swoje prezenty dla seniorów najbardziej zaangażowanych, którzy biorą udział w spotkaniach Dyskusyjnego Klubu Książki ale też dla młodych ludzi, którzy zasługują na uznanie, bo włączają się swoimi pomysłami w pracę Klubu.

Nagrody otrzymali: Halina Borowska, Elżbieta Czupryńska, Lidia i Sławomir Domańscy, Krystyna Dropińska, Barbara Gryglewska, Ewa Mrówczyńska, Jadwiga Nowajczyk, Danuta Stefańska, Zofia Trzcińska, Henryka Wolniewicz, Ewa Zarzycka, Aleksandra Badowska, Agnieszka Rapacka, Sylwia i Maciej Piwowarczykowie.

Dzień nie zakończył się w sali kinowej, po części oficjalnej seniorzy rozpoczęli zabawę taneczną.

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.2325 sekundy