zdrowie

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ10 października 2019 | 15:29
Psycholog i psychoterapeuta mgr Wojciech Kopytek opowiada o lęku i zaburzeniach lękowych

Psycholog i psychoterapeuta mgr Wojciech Kopytek opowiada o lęku i zaburzeniach lękowych

Lęk jest naturalnym stanem emocjonalnym w życiu człowieka. Stanowi normalną reakcję na stresujące sytuacje życia codziennego. Zdarza się jednak, że stan niepokoju utrzymuje się dłużej niż powinien i jest bardziej nasilony, mimo że stresujący moment już minął.

Przedłużający się lęk powoduje napięcie i może stać się poważnym zaburzeniem skutkującym nieradzeniem sobie z codziennymi obowiązkami. Osoba z zaburzeniami lękowymi nie jest w stanie zapanować nad lękiem, jakość jej życia znacznie się obniża. Lęk ten wpływa paraliżująco na życie dotkniętej nim osoby, ogranicza normalne funkcjonowanie i jest również źródłem psychicznego cierpienia.

Zaburzenia lękowe są jednymi z najczęściej występujących zaburzeń psychicznych. Szacuje się, że cierpi na nie od 15 do 20 procent populacji, a najwięcej przypadków zachorowań występuje w przedziale wiekowym pomiędzy 24 a 44 rokiem życia. Częściej dotykają kobiet niż mężczyzn, występują zarówno u dorosłych jak i dzieci.

Skuteczną metodą leczenia zaburzeń lękowych jest psychoterapia. Dodatkową metodą leczenia może być również farmakoterapia. Sposób leczenia zaburzeń lękowych zależy najczęściej od tego, w jaki sposób lęk jest przez pacjenta przeżywany.

O lęku mówi mgr Wojciech Kopytek. Z filmu dowiecie się m.in. kto w dzisiejszych czasach zgłasza się po pomoc, jak orientuje się, że ma problem i czy terapia będzie zawsze skuteczna.

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 5

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 2
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.2952 sekundy