z powiatu

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ12 listopada 2019 | 21:34 komentarzy 5
Łukasz Koperski prowadzi dom pogrzebowy z synami i żoną.

Łukasz Koperski prowadzi dom pogrzebowy z synami i żoną. (Justyna Napierała)

Branża funeralna przechodzi zmiany, jakie są następstwem między innymi nowych technologii.

– Nasza firma jest duża z długoletnią tradycją jednak wciąż przyglądamy się nowinkom – mówi Łukasz Koperski, który wraz z rodziną prowadzi dom pogrzebowy z oddziałami w Mszczonowie, Żyrardowie, Grodzisku Mazowieckim i Warszawie.

Jakie są nowinki w branży?

Jak każda inna i funeralna przechodzi pewne zmiany.

– Byliśmy na wyjeździe służbowym w Norwegii – mówi Błażej Koperski.

– Okazało się, że tam firmy pogrzebowe nie zarabiają na trumnach, ubraniach czy urnach a na tworzeniu wydarzeń związanych z odejściem człowieka – podkreśla.

Koperscy zdecydowali się nawet wprowadzić usługę w Internecie, która pozwala na tworzenie wspomnień o zmarłym, jest to profil podobny do portalu społecznościowego.

– Na nim można zamówić także na przykład kwiaty z dostarczeniem na pogrzeb – dodaje Błażej Koperski.

W Norwegii dużą wagę przywiązuje się do przygotowania wydarzeń związanych z pożegnaniem zmarłego, są to przyjęcia, wieczorne spotkania, poczęstunek z filmikiem o życiu osoby, która odeszła.

Z pogrzebu można przeprowadzić transmisję w Internecie.

Wiadomo, że często rodzina rozsiana jest po całym świecie, dlatego taki rodzaj uczestnictwa jest dla wielu ważny, z uwagi niemożności wzięcia udziału w ceremonii na miejscu.

– Chcemy wprowadzać dodatkowe usługi – mówi Łukasz Koperski.

Przyznaje, że firma ma swoje kaplice, czyli miejsce pożegnania się ze zmarłym i miejsce modlitwy, gdzie trumna jest otwarta, ma też prosektorium w pełni wyposażone, spełniające wszelkie normy.

– Coraz częściej widzimy, że branża idzie w stronę nie wyłącznie organizacji pogrzebu a wydarzeń związanych ze śmiercią, tak by uczcić zwyczaje i pamięć o bliskiej osobie – dodaje Łukasz Koperski.

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 7

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  ZASKAKUJĄCY
 • 3
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 1
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

5Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~ritchie0259 5 7 miesięcy temu

  Nazwiska trzeba znac i poprawnie je napisac drogi Czytelniku

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Halyna 4 7 miesięcy temu

  Jeśli coś jest reklamą to powinno być oznaczone jako reklama. Właściciel gazety powinien wyjaśnić brak oznaczenia reklamy.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~tretuf 3 7 miesięcy temu

  Firma Koperscy kojarzy mi się z najwyższą jakością profesjonalizmem oraz z podejsciem do człowieka w ciężkich dla niego chwilach . Myślę że są najlepsi na rynku oczywiście jeszcze się taki nie urodził co wszystkim dogodzil i znajdą się ludzie którzy będą anty nastawieni

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~bm 2 7 miesięcy temu

  Być może to reklama jak napisał ktoś wcześniej. Nie zmienia to faktu, że usługi Koperskich są na najwyższym poziomie. Świat się zmienia, zmieniają się trendy i rozwija technologia, wiec i tej branży nie ominie. Pamięć i wspomnienie o zmarłym jest bardzo ważna, a za kilkadziesiąt lat nasze dzieci będą nas żegnać właśnie w taki sposób.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Czytelnik 1 7 miesięcy temu

  Nachalna reklama mszczonowskiej firmy! Warto byłoby zapytać o usługi pogrzebowe inne przedsiębiorstwa. W kolejności alfabetycznej jakie mi się przypominają: Dobroczyński, Sądka.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.298 sekundy