z powiatu

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ24 listopada 2019 | 10:42
Przygotowania do spektaklu w bibliotece.

Przygotowania do spektaklu w bibliotece. (Grupa O Matko!)

8 grudnia odbędzie się wydarzenie charytatywne z myślą o mieszkańcu gminy Baranów, Mariuszu Sosińskim. Młody mężczyzna uległ wypadkowi i potrzebuje wsparcia, pieniędzy na rehabilitację. W OSP Kaski odbędzie się zbiórka środków dla mężczyzny. Dodatkowo dzieci ze świetlicy przy bibliotece w Kaskach również włączą się w to spotkanie. Pod czujnym okiem bibliotekarki oraz mam z grupy „O Matko!” przygotowują spektakl pt. „Królewicz Śmieszek”.

Zapraszają na przedstawienie wszystkich, przede wszystkim ludzi dobrego serca, którzy zechcą pomóc.

Wszystkie zebrane środki przeznaczone zostaną na pomoc w powrocie do zdrowia Mariusza Sosińskiego. Wydarzenie będzie obfitowało w bogaty program artystyczny a „Głos Żyrardowa i Okolicy” zadba o jego nagłośnienie.

Przypomnijmy, Mariusz Sosiński ma 27 lat, w wypadku samochodowym doznał poważnego urazu czaszkowo-mózgowego. Wciąż pozostaje w śpiączce. Słyszy i rozumie, co się wokół niego dzieje, lecz nie może się porozumieć z otoczeniem.

Przez 2,5 miesiąca balansował na cienkiej granicy pomiędzy życiem a śmiercią na OIOM-ie. Dni, w których elektroniczne maszyny czuwały nad każdym oddechem i każdym uderzeniem serca, ciągnęły się w nieskończoność. Nikt nie wiedział, czy Mariusz jeszcze kiedykolwiek się obudzi. Do dzisiaj nikt nie wie, czy Mariusz będzie w stanie opiekować się swoim maleńkim synkiem.

Doznane obrażenia i blisko czteromiesięczny pobyt w łóżku skutkują przykurczem kończyn i zanikiem mięśni. Obecnie Mariusz przebywa w ośrodku rehabilitacyjnym w Sawicach, bierze udział w programie wybudzania ze śpiączek osób dorosłych. Lekarze widzą szansę na wybudzenie i poprawę jego stanu zdrowia. Przed nim jednak długa droga. Jak tylko się wybudzi, konieczne będzie podjęcie bardzo drogiej, prywatnej rehabilitacji. Rehabilitacja ma ogromny wpływ na jego powrót do zdrowia.

Niestety, wiąże się ona z kosztami, które przekraczają możliwości finansowe rodziny. Mariusz przed wypadkiem posiadał silne poczucie obowiązku, był pracowity i zaradny. Mężczyzna kiedyś pomagał innym, teraz potrzebuje naszej pomocy.

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 5

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 1
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.3042 sekundy