Sport

Koszykówka

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ14 stycznia 2020 | 08:43 komentarzy 2
Seniorzy UKS Trójka Żyrardów zapewnili sobie 1. miejsce w grupie A i awans do grupy mistrzowskiej.

Seniorzy UKS Trójka Żyrardów zapewnili sobie 1. miejsce w grupie A i awans do grupy mistrzowskiej. (fot. UKS Trójka)

Spotkania nr 10 i 11 rozegrał w minionym tygodniu zespół seniorów UKS Trójka. Podopieczni Piotra Sochackiego do swojego imponującego bilansu dopisali 2 kolejne zwycięstwa. Żyrardowianie zmierzają do 2 rundy rozgrywek bez porażki na koncie i są głównym faworytem do triumfu w III lidze na Mazowszu.

W sobotę (11.01) przed własną widownią żyrardowscy koszykarze podejmowali MUKS Piaseczno, zespół który walczy o utrzymanie 3. miejsca w grupie zapewniającego awans do grupy mistrzowskiej. Goście nie przyjechali do Żyrardowa z zamiarem taniego sprzedania skóry.

Początek mógł wskazywać na to, że będzie to spotkanie jednostronne, jak się później okazało, wcale tak nie było.

– Po mocnym początku naszych zawodników, z czasem z chłopaków schodziło powietrze – mówi Piotr Sochacki, trener. W pierwszej kwarcie od wyniku 22:6 żyrardowska maszyna przestała dobrze funkcjonować.

Druga kwarta to gra punkt za punkt (26:25), a na przerwę zespoły zeszły przy wyniku 53:42 dla Trójki. – Nerwy zaczęły się w trzeciej kwarcie, kiedy nasza przewaga stopniała do 2 pkt (64:62), a w czwartej w pewnym momencie tablica wyników wyświetlała wynik 81:81. Ostatecznie nasza drużyna wygrała ten mecz 91:87 – opowiada trener Trójki.

W niedzielę koszykarze z Żyrardowa udali się do Warszawy, by rozegrać zaległy mecz z Hutnikiem Warszawa. Nadal bez pauzującego jeszcze ten mecz Tomasza Gałana i bez chorego Mariusza Wójcika, żyrardowianie nie zważając na trudy meczu z dnia poprzedniego rozpoczęli z dużym animuszem. Zaangażowanie i chęć walki wystarczyły by pewnie wygrać 96:59.

Trzecioligowi koszykarze UKS Trójka zdobyli już ponad 1000 punktów w sezonie 2019/2020. Dla innych drużyn to nieosiągalna liczba.

Jak oceniasz ten artykuł?

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

1Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~wierny kibic 1 ponad rok temuocena: 100% 

  Do działaczy Trójki - zrobić wszystko aby finał był w Żyrardowie. Kibice dopiszą i upragniony awans do II ligi pewny.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Bolek 0 ponad rok temuocena: 100% 

  Jest wreszcie paka na II ligę. Tak trzymać chłopaki.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS