„Czerwoniak „ rozpoczął jubileusz

Obchody 100 lecia Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Żyrardowie zostały oficjalnie zainaugurowane. Beata Stawicka – dyrektor placówki, w sobotę (18.01) w murach żyrardowskiej Resursy, oficjalnie powitała zaproszonych nauczycieli, uczniów oraz innych zaprzyjaźnionych szkół, absolwentów i emerytowanych nauczycieli liceum, a także przedstawicieli samorządu powiatu i miasta oraz miejskich instytucji i placówek.

Podczas pierwszego, z zaplanowanego na ten rok cyklu spotkań, przeprowadzony został panel dyskusyjny „Żeromski. Reaktywacja 2020”. O patronie szkoły, jego twórczości, głoszonych ideach i wartościach, które do dziś nie tracą na aktualności, rozmawiali pisarki Anna Kamińska i Olga Gitkiewicz oraz socjolog Rafał Bakalarczyk.

W programie obchodów, zaplanowanych na ten rok, znajduje się wiele ciekawych spotkań. Z pewnością nie zabraknie na nich wielu wspomnień i wzruszeń.

Za pół roku, 6 czerwca, szczególne polecamy piknik, podczas którego spotkają się uczniowie i absolwenci, obecni i emerytowani nauczyciele oraz przyjaciele szkoły, poznamy wyjątkowy klimat ,,Czerwoniaka, jego dziedzictwo i wyzwania na przyszłość.

,,Czerwoniak” to wiekowa historia, tradycja i wiele pokoleń wychowanków. Ukończyło ją wielu wybitnych aktorów, artystów, lekarzy m.in. Włodzimierz Kluciński -lekarz weterynarii, Artur Krajewski - malarz, rysownik, artysta multimedialny. Joanna Trzepiecińska – aktorka teatralna i filmowa, Jarosław Gajewski – aktor teatralny i filmowy, Ewa Bakalarska – aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna czy też Andrzej Korycki - polski piosenkarz, kompozytor, gitarzysta i autor tekstów piosenek, związany z nurtem piosenki żeglarskiej.

Jak oceniasz ten artykuł?

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Konferencja Frusto w Sadzie

Walczą o głosy mieszkańców i pieniądze z...

Wciąż są wolne miejsca w przedszkolach

Wakacje z biblioteką

Po paszport do Pruszkowa lub Skierniewic

Sprawdzą, jak mieszkańcy pozbywają się...

Młodzi, zdolni, kreatywni

Półkolonie z WOPR

Liczą na tańszy prąd dla gminy