Sport

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ30 stycznia 2020 | 12:48

Za trzy lata ma zostać oddany do użytku nowy stadion lekkoatletyczny w żyrardowskim ,,Elektryku”. Czy będzie to powrót do tradycji, zobaczymy.

Trwają obecnie prace na przygotowaniem projektu budowlanego, dużego kompleksu sportowego przy Zespole Szkół nr 1 w Żyrardowie. Władze powiatu odbyły już w tej sprawie spotkanie z głównym projektantem, tej bardzo potrzebnej w Żyrardowie inwestycji. Wiele wskazuje na to, że w ciągu trzech lat nasze miasto wzbogaci się o stadion lekkoatletyczny z prawdziwego zdarzenia i po wielu latach przerwy, w Żyrardowie znowu zagości królowa sportu.

W pierwszym spotkaniu, poza władzami powiatu, udział wzięła także dyrektor placówki oraz przedstawiciele powiatowego wydziału oświaty.

Sama koncepcja budowy obiektu, znana była już od ubiegłego roku, kiedy to ustalony został wstępnie zakres tej dużej inwestycji.

Poza jej główną częścią, czyli wielofunkcyjnym boiskiem, zagospodarowany zostanie cały teren szkoły, włącznie z wymianą ogrodzenia.

Samo bisko ma stać się głównie areną lekkoatletyczną z centralnie usytuowanym pełnowymiarowym boiskiem piłkarskim.

Wyzwanie dla projektantów inwestycji, jest tym większe, że wybudowana ma zostać także pełnowymiarowa – 400 metrowa, certyfikowana bieżnia z torem przeszkód. Na stadionie będzie można rozgrywać także takie konkurencje jak skok w dal, trójskok, skok o tyczce, pchanie kulą.

Na chwilę obecną zrezygnowano z takich dyscyplin rzutowych jak oszczep, młot i dysk. ). Istnieje bowiem poważne zagrożenie zniszczenia nawierzchni głównego boiska piłkarskiego, na planie którego opcjonalnie będą wyznaczone także dwa boiska „orlikowe”.

Zaprojektowane będzie także boisko uniwersalne na planie boiska do piłki ręcznej. Dodatkowo kompleks otrzyma budynek administracyjno-sanitarny z szatnią.

Prace projektowe mają się zakończyć pod koniec czerwca. Do tego czasu z pewnością pojawi się jeszcze kilka nowych, różnych rozwiązań. Pozostaje mieć nadzieję, że na kolejne spotkania zaproszeni zostaną także trenerzy i sportowcy, bo to oni maja chyba największe doświadczenie i warto posłuchać ich zdania.

Maciej Widawski

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 2

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 1
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.3044 sekundy