społeczeństwo

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ9 lutego 2020 | 14:32 komentarzy 6
Natomiast z wieści kuluarowych, które do nas dotarły, miało wynikać, że radni miejscy PiS, chcą związać się z ugrupowaniem Solidarnej Polski. Co na to radny Józef Kapusta?

Natomiast z wieści kuluarowych, które do nas dotarły, miało wynikać, że radni miejscy PiS, chcą związać się z ugrupowaniem Solidarnej Polski. Co na to radny Józef Kapusta? (Fot. Włodzimierz Szczepański)

We wczorajszej manifestacji przed Trybunałem Konstytucyjnym uczestniczyła silna ekipa z Żyrardowa, w tym radni miejscy. Manifestacja zbiegła się z konwencją - Solidarnej Polski. I teraz już robi się ciekawiej...

– Postanowiliśmy, pojechać, bo najzwięźlej mówiąc w geście solidarności z wyznaczonym kierunkiem reformy sądów. Poddania tego obszaru kontroli. Tak jak pozostałe organy podlegają kontroli. Ustawodawcza przez wyborców, wykonawcza przez Sejm. Natomiast trzecia władza, sądownicza, zostawiono bez kontroli. Sama siebie kontroluje – komentuje Józef Kapusta, radny, szef klubu radnych miejskich PiS.


Wśród osób, które pojechały, był m.in. radny Arkadiusz Sowa (czym chwali się na Facebooku), ale  nie tylko członkowie władz. Z bardziej znanych chociażby: Andrzej Oklesiński.

Organizatorem wczorajszej (08.02) demonstracji przed gmachem Trybunału Konstytucyjnego w obronie reformy sądownictwa pod hasłem „Obrońmy naszą suwerenność” był Kluby „Gazety Polskiej”. Manifestacja zbiegła się z konwencją Solidarnej Polski. Głównym tematem wystąpień kolejnych polityków była reforma sądownictwa i obrona kolejnych ustaw, wprowadzanych przez obecny rząd. Reforma budzi kontrowersje. Zobacz TUTAJ.


Liderem ugrupowania Solidarna Polska jest Zbigniew Ziobro. Na terenie Żyrardowa posłem z tego ugrupowania jest Jacek Ozdoba. I tu się robi ciekawie. Ku niemu skłaniają się radni, lokalni politycy. Ma on być przeciwwagą do posła Macieja Małeckiego z PiS. Niedawno szeroko pisaliśmy o „wojnie” w żyrardowskim PiS. Radni miejscy zostali „spacyfikowani”, a wiceprezydentami zostali reprezentanci władz powiatowych. Wśród nich Adam Lemiesz kojarzony, jako bliski współpracownik Macieja Małeckiego. Co ciekawe próżno szukać na profilach społecznościowych posła informacji o manifestacji i konwencji.

Natomiast z wieści kuluarowych, które do nas dotarły, miało wynikać, że radni miejscy PiS, chcą związać się z ugrupowaniem Solidarnej Polski. Co na to Józef Kapusta?

– Nic mi na ten temat nie wiadomo – zdecydowanie odparł.

Byli PiS-owcy
Solidarna Polska – polska partia polityczna założona 24 marca 2012, zarejestrowana postanowieniem z 1 czerwca 2012. Została utworzona przez byłych działaczy Prawa i Sprawiedliwości. Założycielem i prezesem ugrupowania jest Zbigniew Ziobro. Do 2018 pełna nazwa partii brzmiała „Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro”. W wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2019 Solidarna Polska wystawiła kilkoro kandydatów na listach PiS (w większości okręgów wyborczych). Znaleźli się wśród nich m.in. posłowie Beata Kempa, Patryk Jaki i Tadeusz Cymański. Patryk Jaki (z okręgu małopolsko-świętokrzyskiego) i Beata Kempa (z okręgu dolnośląsko-opolskiego) uzyskali mandaty. We wrześniu Patryk Jaki ponownie został członkiem partii. W wyborach parlamentarnych działacze Solidarnej Polski ponownie wystartowali do Sejmu z list PiS (w zdecydowanej większości okręgów), Zbigniew Ziobro został liderem listy w okręgu kieleckim. Ponadto z ramienia PiS wystartowali ubiegający się o reelekcję senatorowie Solidarnej Polski.
Źródło: Wikipedia

Włodzimierz Szczepański

napisz maila ‹
ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 16

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY
 • 1
  WKURZAJĄCY
 • 11
  BRAK SŁÓW

6Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Niepis 6 7 miesięcy temuocena: 0% 

  Podnieśmy go z kolan, niech stanie po zasiłek Niech wyjdzie z nędzy by świadectwo dać Narodową dumę wciskają na siłę Byś mógł z godnością zapomogę brać!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Podziękowania od Komitetu Centralnego 5 7 miesięcy temuocena: 88% 

  Partia dziękuje redaktorowi Wołodii Szczepańskiemu za szerzenie politycznie poprawnej, lewackiej narracji agitacyjnej! Proszę się nie zrażać oskarżeniami o BRAK OBIEKTYWIZMU lub BRAK JAKICHKOLWIEK STANDARDÓW DZIENNIKARSKICH. To nieistotne szczegóły, a cel uświęca środki.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~żeco 4 7 miesięcy temuocena: 100% 

  OklEsiński, nie OklAsiński, miernoty.. poziom dziennikarstwa równy zero

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Stańczyk 3 7 miesięcy temuocena: 100% 

  Jacek Ozdoba oraz Maciej Małecki nie są dla siebie konkurencją. Obaj doskonale potrafią rozgrywać lewactwo. W połączeniu będą potężna siłą w Żyrardowie. Ponadto Jacek Ozdoba już dowiódł, jak bardzo jest skuteczny. I tak trzymać. PS; Panu redaktorowi radzę zachować bezstronność, ponieważ z jego artykułów tak "capi" lewackimi poglądami, że aż przykro się je czyta

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jarek Kielbowicz 2 7 miesięcy temuocena: 30% 

  Boję się że teraz jest gorzej niż za pzpr. Ze podzialy ktorych dokonalo pis i kler są tak ogromne że może stać sie coś zlego!. Tworzenie panstwa totalitarnego REKOMUNIZACJA Rzeczpospolitej wlasciwie weszła w fazę koncową. Teraz z kazdym krokiem bedziemy coraz bliżej moskwy.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~(PO) wolne sądy 1 7 miesięcy temuocena: 81% 

  I bardzo dobrze! Społeczeństwo ma dosyć tej nietykalnej, moralnie zepsutej kasty wywodzącej się z PRLu. Czas posprzątać tą stajnię Augiasza. Drodzy Ranni, jestem z Was dumny, mój głos w następnych wyborach macie na 100%!!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.2569 sekundy