z powiatu

z miasta

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ13 lutego 2020 | 15:23 komentarzy 1
Strażacy chcą się specjalizować, mówi prezes Waldemar Suski.

Strażacy chcą się specjalizować, mówi prezes Waldemar Suski. (Justyna Napierała)

Strażacy z Mszczonowa mają pomysł. W związku z tym, że na terenie powiatu w tym główne w mieście i gminie Mszczonów jest wiele kąpielisk, chcą skorzystać z powstającego w Mszczonowie basenu głębokiego i wyszkolić się na płetwonurków. – Pomysł jest ciekawy – mówi prezes Waldemar Suski.

Przyznaje, że teraz dyskutowany jest na strażackich zebraniach. Gmina też do niego podeszła przychylnie i jest skłonna wspomóc swoich druhów w finansowaniu szkoleń.

Pierwsze mają ruszyć latem ale odbędą się jeszcze na żyrardowskim basenie, kolejne planowane są na basenie głębokim jaki powstaje w pobliżu Term.

– Mamy coraz więcej kąpielisk, Termy, obiekt we Wręczy, kąpielisko Święta Anna, basen w Żyrardowie, glinianki, bywa, że trzeba na miejsce zdarzenia ściągać płetwonurków, strażacy są gotowi sami się wyszkolić i nieść tego rodzaju pomoc – mówi prezes Suski.

Dodatkowo mogliby wspomóc w okresie letnim funkcjonowanie Term czy basenu we Wręczy jako ratownicy.

Strażacy przeszliby szkolenia państwowe udokumentowane zdanym egzaminem.

Teraz trwa nabór tych druhów którzy chcą skorzystać z tej propozycji.

OSP Mszczonów liczy 45 „wyjazdowych” strażaków. Często wyjeżdżają do poważnych wypadków, bowiem tutaj krzyżują się główne szlaki komunikacyjne.

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 5

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 2
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

1Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Były Strażak tej OSP 1 4 miesiące temu

  Pomysł jest fatalny, zwłaszcza że Zarząd i 90% tej jednostki nie umie nic. Dorosłych daje do MDP (Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych) pod pretekstem szkolenia. Gdzie za obronę się idzie papa a za groźby Członka Komisji Rewizyjnej w kierunku druha już nic nie jest robione... Totalne kolesiostwo w tej OSP panuje, gdzie trzeba zachaczać o Sąd Honorowy ZOSP RP by nie mieć zakazu. To jest dno nie jednostka. Bo 10 atakuje a nie ma się nawet prawa użyć gazu do obrony koniecznej.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.2987 sekundy