z powiatu

z miasta

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ14 lutego 2020 | 10:06 komentarzy 2
Sołtys Andrzej Osial przyznaje, że jeszcze w trakcie budowy we Wręczy zwiększyło się zainteresowanie zakupem działek pod działalność rekreacyjną.

Sołtys Andrzej Osial przyznaje, że jeszcze w trakcie budowy we Wręczy zwiększyło się zainteresowanie zakupem działek pod działalność rekreacyjną. (Justyna Napierała)

18 lutego odbędzie się konferencja poświęcona inwestycji, największego parku wodnego w tej części Europy, 20 lutego w Suntago będą już pierwsi turyści.

Suntago we Wręczy, to jeden z elementów dużego projektu Park of Poland. Jednocześnie w obiekcie będzie mogło wypoczywać 10 tys. gości, jest o powierzchni 75 tys. mkw, do Wręczy przyjechało 400 palm, które wprowadzają wyjątkowy nastrój.

W obiekcie są między innymi: dwa baseny z wodą o temperaturze do 34 stopni Celsjusza, do tego pięć basenów witalnych, jeden termalny i trzy solankowe. Zachęcają też 32 zjeżdżalnie, także z pontonami, jest także ośmiotorowa. Będzie maszyna, która umożliwi surfowanie pod dachem, inwestor mówi również o specjalnej dodatkowej zjeżdżalni, najdłuższej w Europie, ma 320 metrów, będzie także wodny plac zabaw dla dzieci. Nie zabraknie saun.

Dziś miejscowość liczy ponad 170 mieszkańców. Ilu ich będzie za pięć lat? Pytanie pozostaje otwarte.

Sołtys Wręczy Andrzej Osial przypomina w jakich bólach pomysł się materializował. Początki projektu sięgają 2010 roku, wtedy to inwestor przystąpił do rozmów w sprawie wykupu gruntów.

– Wszyscy zastanawialiśmy się dlaczego Wręcza i czekaliśmy na swoją szansę – dodaje sołtys. Niestety ten etap był dość pechowy, umowy przedwstępne nie zostały zrealizowane. Inwestor wrócił do rozmów, a mieszkańcy byli coraz bardziej sceptyczni, że park tutaj zaistnieje.

– Wiedzieliśmy, że jak powstanie park, rozwinie się przedsiębiorczość, naszej szkole przybędzie uczniów, będą dodatkowe pieniądze do budżetu gminy – podkreśla Osial.

Okazało się, że nie wszyscy mieszkańcy mają załatwione sprawy spadkowe, to przeciągało inwestycję w czasie. Aż stało się, 5.05 2017 roku ruszyła budowa, pod koniec 2019 roku dobiegła końca.

– Było zainteresowanie zakupem działek – mówi Andrzej Osial. Przyjeżdżali nawet mieszkańcy Gdańska, którzy mają doświadczenie w turystyce.

– Przed nami jeszcze wiele wyzwań, najazd gości i inwestycje drogowe – dodaje radny i sołtys.

W tym roku ma się rozpocząć modernizacja drogi powiatowej przez Wręczę, zaprojektowany jest odcinek od ronda przy parku w kierunku Mszczonowa. W ramach inwestycji pojawią się dwa ronda, w Świnicach i Mszczonowie, w tym ścieżka rowerowa i chodnik oraz budowa wiaduktu nad CMK-ą w Świnicach. Jest już podpisana umowa z wykonawcą, będą duże utrudnienia w ruchu.

Jakie ceny za wypoczynek w Suntago?

Cena za cały dzień pobytu w Suntago dla osoby dorosłej do wszystkich stref wyniesie od 129 złotych. Cennik biletów będzie zależny od dnia tygodnia, czy stref wypoczynku i wieku turysty. Za wypoczynek osoba dorosła zapłaci od 59 złotych, dzieci 20 złotych mniej, zaś całodniowy bilet dla dzieci będzie kosztował od 79 złotych, dla dorosłych od 99 złotych. Park ma być czynny cały tydzień, od poniedziałku do piątku w godzinach od 10 do 22, w święta i weekendy od 9 do 22. Co ciekawe ze stref Relax i Saunaria będą korzystały osoby, które ukończyły 16 lat, zaś strefa Jamango będzie dla wszystkich.

Suntago Wodny Świat ciekawostki:

Największy park wodny w Europie Środkowo-Wschodniej

32 zjeżdżalnie wodne, razem ponad 3,2 km

320 m – długość najdłuższej wewnętrznej zjeżdżalni w Europie

15 000 – tyle w jednym dniu zmieści się osób w Suntago Wodny Świat

2 500 bezpłatnych miejsc parkingowych

10 różnego rodzaju saun

70 000 mkw. – powierzchnia budowlana obiektu

20 ha – powierzchnia działki na której powstanie Suntago Wodny Świat

40 000 mkw. – powierzchnia ogrodu przylegającego do basenu

3 500 mkw. – całkowita powierzchnia basenów

1 000 mkw. – powierzchnia największego basenu krytego

700 prawdziwych palm na terenie budynku

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 64

 • 38
  BARDZO PRZYDATNY
 • 7
  ZASKAKUJĄCY
 • 7
  PRZYDATNY
 • 4
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 4
  WKURZAJĄCY
 • 4
  BRAK SŁÓW

2Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Dobry 2 miesiąc temu

  Bardzo dobra inwestycja. Ludzie się bawią, odpoczywają całymi rodzinami. Są też parki wodne na Słowacji Besenova besenovaweb.pl baseny termalne i spa

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Andrzej 1 miesiąc temuocena: 0% 

  Nie dosc, ze umowy przedwstepne nie zostaly zrealizowane, to inwestor nie wycofal roszczen co do ziemi w ksiegach wieczystych. Teraz pozostaje zalozyc sprawe w sadzie, bo park of poland nie reaguje na korespondencje.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.2551 sekundy