Dzisiejsze numery ulic w Kamionie są rozrzucone, i nierzadko karetka tak jak w przypadku Anny Sobczak (na zdjęciu), nie może dojechać, bo zwyczajnie numery budynków są nieregularnie oznaczone.

Dzisiejsze numery ulic w Kamionie są rozrzucone, i nierzadko karetka tak jak w przypadku Anny Sobczak (na zdjęciu), nie może dojechać, bo zwyczajnie numery budynków są nieregularnie oznaczone. (Justyna Napierała)

Mieszkańcy zdecydowali, chcą by w Kamionie uporządkować ulice, pojawią się oprócz numerów ich nazwy. Odbyło się drugie spotkanie w tej sprawie. Zorganizowała je radna Agata Grzejszczak. Podczas pierwszego spotkania większość mieszkańców w nim uczestniczących zdecydowała o konieczności nadania nazw ulicom.

Właściciele nieruchomości zdecydowali o tym konkretnie jak będą nazywały się ich ulice.

W przypadku zmian należy wymienić dokumenty, uaktualnić dane w bankach, szkołach, zakładach pracy.

Temat jest o tyle gorący, bo dzisiejsze numery ulic w Kamionie są rozrzucone, i nierzadko karetka tak jak w przypadku Anny Sobczak, nie może dojechać, bo zwyczajnie numery budynków są nieregularnie oznaczone.

Ma się to zmienić. Mieszkańcy zdecydowali, że ulica główna w centrum będzie nosiła nazwę Warszawska, ulica za zakładem Delicpol będzie Polna, pola naprzeciwko tej firmy będą ulicą Cichą, ulica od kapliczki do byłego CPN-u będzie Kasztanowa, zaś droga do Samic - Ogrodowa, od kapliczki do rzeki ze skwerkiem będzie ulica Dolina Rawki, od budynku dawnej poczty do cmentarza będzie ulicą Złotą, kolejna będzie Kolorowa, następna w kierunku rzeki - Mokra, naprzeciwko przedszkola Orzechowa, do drogi krajowej za blokami - Łąkowa, niedaleko dawnej mleczarni Zacisze, na osiedlu działek Piękna wygrała z Uroczą.

Teraz z decyzją mieszkańców zapoznają się wójt Puszczy Mariańskiej i radni gminy, następnie rozpocznie się procedowanie.

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 3

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 2
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.256 sekundy