Stracił pieniądze, ale zyskał wiarę w ludzi

(Fot. Sławomir Burzyński)

Firma z Żyrardowa wyremontuje za darmo mieszkanie 85-latka ze Skierniewic, któremu złodzieje ukradli oszczędności życia. Szukamy sponsorów, którzy pomogą sfinansować zakup materiałów potrzebnych do remontu lub mają możliwość ich przekazania.

Pan Józef zbierał pieniądze na remont mieszkania. Niestety, wszystko stracił, bo do jego mieszkania na osiedlu Widok w Skierniewicach weszło trzech mężczyzn podających się za policjantów. Powiedzieli 85-latkowi, że szukają podrobionych pieniędzy i żeby oddał im „do sprawdzenia” wszystkie swoje oszczędności. Pan Józef pod presją wyjął z kasetki 70 tysięcy... Jakiś czas potem policja umorzyła sprawę w związku z niewykryciem sprawców przestępstwa. Pieniądze przepadły.

Historię pana Józefa opisaliśmy w GŁOSIE pod koniec stycznia.

Niedługo potem odezwał się Grzegorz Zawiślański, właściciel firmy remontowej ZS Work z Żyrardowa. – Może uda nam się trochę pomóc w remoncie – obiecał.

Około 50-metrowe mieszkanie w bloku z wielkiej płyty wymaga sporych nakładów.

– Ja widzę to tak. W całym mieszkaniu robimy sufit podwieszany, bo teraz widać łączenia płyt. Na ściany pójdzie gładź gipsowa, panele na zniszczoną podłogę. W kuchni będzie nowa glazura, ale największe wyzwanie to łazienka. Trzeba wymienić całą instalację, poza tym chciałbym zlikwidować wannę i wstawić kabinę prysznicową z niskim brodzikiem, żeby pan Józef łatwo mógł z niej korzystać – wylicza Grzegorz Zawiślański. – Reszta to już drobiazgi.

Właściciel firmy zobowiązał się przeprowadzić kompleksowy remont w półtora do dwóch tygodni, na ten czas starszy pan zamieszka u córki, która wraz z mężem pomoże też przy remoncie. Problemem są jednak pieniądze.

– Nasza robota będzie całkowicie za darmo, może uda się też załatwić gładź i panele karton-gips. Do przeprowadzenia remontu musimy mieć jednak pozostałe materiały, myślę, że wszystko może kosztować w granicach do 10 tysięcy. Gdyby nie udało się zebrać tej kwoty, w ostateczności zrobimy remont w dużo mniejszym zakresie, choć szkoda byłoby nie ruszać tej łazienki...

Starszy pan nie ma już oszczędności i rodziny zdolnej do finansowej pomocy.

Szukamy sponsorów, którzy pomogą sfinansować zakup materiałów potrzebnych do remontu lub mają możliwość ich przekazania.

Sławomir Burzyński

ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 8

 • 6
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 1
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 1
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

z miasta

Seniorze, otrzymuj świadczenia na konto i bądź...

Gmina dorzuci więcej do remontu powiatowych dróg

Ruszyły „Sportowe Granty CPK”. W konkursie...

Młodzi chcą rządzić

Kolejny sukces wokalny Oliwii Tomaszewskiej

Łódzkie na PLUS Drogi w centrum i poza

Sztuka tworzenia garderoby

Dodatkowa kasa na sprzęt dla OSP

Nie potrzeba wyborów do izby rolniczej

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA