W grodziskim szpitalu nadzwyczajnie środki ostrożności.

W grodziskim szpitalu nadzwyczajnie środki ostrożności. (Justyna Napierała)

Lekarz grodziskiego szpitala jest zarażony koronawirusem, szpital potwierdza wyniki badań. Grodziski Sanepid we wtorek (24.03) rano poinformował, że w nocy potwierdzono zakażenie koronawirusem lekarza oddziału Chirurgii SPS Szpitala Zachodniego w Grodzisku Mazowieckim.

Lekarz przebywa na kwarantannie domowej w stanie ogólnym dobrym. Pracownicy PSSE w Grodzisku Mazowieckim podjęli czynności dochodzenia epidemiologicznego. W uzgodnieniu z dyrekcją szpitala oddział został zamknięty.

U osób z bezpośredniego kontaktu z osobą zakażoną pobrano wymazy do badań, które przekazano do laboratorium. Osoby te zostały objęte kwarantanną. Trwa dalsze dochodzenie epidemiologiczne.

Jak podał Sanepid 24.03 na godzinę 13.00 liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym na tym terenie to: 925, liczba osób objętych kwarantanną domową na podstawie decyzji inspektora sanitarnego: 188, liczba osób hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19: 3, liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim: 5.

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 9

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 2
  ZASKAKUJĄCY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 2
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 1
  WKURZAJĄCY
 • 2
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.3899 sekundy